Mały niesmak – ostatnie spotkanie II ligi piłki ręcznej mężczyzn w tym sezonie

W ostatnim spotkaniu sezonu 2017/18 bocheńscy szczypiorniści, dobrze spisujący się w tych rozgrywkach, byli podejmowani  19 maja przez lidera tabeli AZS UJK Kielce. Co prawda zespół gospodarzy zapewnił sobie wygraną w II lidze już tydzień temu, ale zwycięstwo w sobotnim meczu nie było dla nich proste.

AZS UJK Kielce – MOSiR Bochnia 30:26 (12:13)

Mecz rozpoczął się od dominacji gospodarzy, jednak to w 6-ej minucie bochnianie objęli prowadzenie 2:3. Następnie wynik oscylował wokół remisu z nieznaczną przewagą mosirowców. Od 15-ej minuty to bochnianie przejęli inicjatywę i dominowali na parkiecie w ataku i w obronie. Efektem było zwycięstwo w pierwszej połowie 12:13. W tym to czasie rozgrywaliśmy bardzo dobre zawody szczególnie w formacji defensywnej, a fenomenalną formę w bramce prezentował Jarosław Gut.
Druga odsłona zwiastowała również zacięte 30 minut tego spotkania i tak też to wyglądało do 50-ej minuty, w której nieznacznie przegrywaliśmy 22:21. Ostanie jednak 10 minut obfitowało w nasze liczne błędy, co skrzętnie wykorzystali gospodarze, zdobywając 8 bramek przy naszych 5. W efekcie po bardzo dobrym spotkaniu obu zespołów (tak komentowali to kibice, a wśród nich Bogdan Wenta) to jednak drużyna UJK fetowała zwycięstwo w rozgrywkach i awans do wyższej klasy.
Wybitną formą w tych zawodach, tak jak wcześniej wspominaliśmy,  popisywał się Jarosław Gut, który w całym spotkaniu odbił kilkanaście piłek i był wyróżniającym się zawodnikiem naszej drużyny. – Mam mały niesmak po tym spotkaniu, bo tak niewiele nam brakło do tego, aby zakończyć ten sezon na pozycji wicelidera, jednak czające się za nami drużyny grały z teoretycznie słabszymi zespołami i wykorzystały swoją szansę przeskakując w klasyfikacji o jeden i dwa punkty (Zamość i Sandomierz) – mówi trener bochnian Marcin Bożek. – Jednak i tak uważam, że osiągnęliśmy dobry wynik w obecnej sytuacji kadrowej, przegrywając w tych rozgrywkach pięć spotkań, z czego jedno po rzutach karnych. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za poświęcony czas, zaangażowanie oraz profesjonalizm pomimo warunków amatorskich, jak również za bardzo dobrą atmosferę. Czas podsumowań zostawiam sobie jednak na później, a teraz zasłużony okres roztrenowania oraz mecz pokazowy 7 czerwca związany z X edycją Małej Bocheńskiej Ligi Piłki Ręcznej. Zagramy wtedy z SPR PWSZ Tarnowem – pomiędzy rozgrywkami dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców (szczegóły wkrótce).

Bramki dla Bochni zdobyli: Mateusz Bujak 7, Mateusz Zubik 7,Mateusz Rogóż 4, Filip Pach 2, Michał Dobrzański 2, Tomasz Wolnik 1, Marcin Janas 1, Hubert Pamuła 1, Wojciech Dziedzic 1.
Występowali również: Przemysław Mucha, Jakub Jewiarz, Marcin Jakubowski, Iwo Stopczyński,
Bramek bronili: Jarosław Gut i Tomasz Węgrzyn.
Kierownikiem zespołu MOSiR Bochnia jest Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Radio Fraszka UJK zaprasza do relacji z opisywanego spotkania (kliknij tutaj) i obejrzenia video z wypowiedziami Tomasza Błaszkiewicza trenera drużyny AZS UJK Kielce i Mateusza Bujaka z naszego zespołu – (kliknij tutaj).

Zdjęcia ze spotkania dostępne są na stronie Facebooka klubu AZS  UJK Kielce – kliknij tutaj i  tutaj.

Dziękuję wszystkim, którzy w tym sezonie wspierali zespół naszego klubu w drugoligowych rozgrywkach – mówi Sabina Bajda dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni. – Szczególne podziękowania kieruję do Gminy Miasta Bochnia, która od lat wspiera finansowo szkolenie i  rozgrywki naszych zawodników. Całemu zespołowi dziękujemy za dostarczenie nam niezwykle mocnych,  sportowych emocji. Kadrze trenerskiej i kierowniczej za profesjonalne przygotowanie drużyny i konsekwentne prowadzenie jej w czasie całych rozgrywek. Dziękujemy wszystkim dziennikarzom, którzy z pasją relacjonowali spotkania oraz Kibicom, gorąco wspierających zespół podczas spotkań na parkiecie bocheńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Zapraszamy za rok!-