Relacja z XVII Gwiaździstego Rodzinnego Zlotu Rowerowego

W sobotni poranek 19 maja 2018 r. rekordowo liczna grupa 80 bocheńskich rowerzystów, niezrażona pogodą, wyruszyła z parkingu Krytej Pływalni w Bochni na nieco ponad 20 kilometrową, malowniczą trasę zmierzającą ku mecie przy Zamku Królewskim w Niepołomicach. Celem, tej firmowanej przez Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej imprezy, jest popularyzacja rodzinnej turystyki rowerowej, promocja środowiska naturalnego oraz piękna Małopolski.

Trasa wiodła przez Chodenice, most wiszący na Rabie, dalej przez Puszczę Niepołomicką aż do gościnnych Niepołomic. Zaletą trasy była wspaniała przyroda na wyciągnięcie ręki oraz równa trasa.

Na miejscu na uczestników pikniku czekało mnóstwo atrakcji. Organizatorzy przygotowali posiłek. Na murawie parkuru miały okazję zaprezentować się lokalne zespoły artystyczne.

Imprezę otworzyli oficjalnie: Leszek Tytko – prezes Małopolskiego TKKF oraz Zofia Czupryna – honorowa prezes TKKF.

Burmistrzowie i wójtowie gmin brali udział w konkurencjach VIP. Natomiast każdy z uczestników mógł wziąć udział w indywidualnych konkurencjach dostosowanych do wieku. Każdy mógł też zwiedzić Zamek Królewski oraz Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa.

Jak zwykle najwięcej emocji wzbudzało grupowe przeciąganie liny. Wszystkie gminy wystawiły możliwie najmocniejsze drużyny. W tym roku podzielono konkurencje na dwie grupy wiekowe: do 16 lat i powyżej. Obie bocheńskie reprezentacje dzielnie się spisał (przy dużym dopingu własnych rodzin) i zajęły II miejsca.

Kulminacyjnym punktem Zlotu było losowanie rowerów ufundowanych przez gminy biorące udział w imprezie.

Organizatorami Zloty byli: Małopolskie TKKF gminy województwa Małopolskiego, w tym Miasto Bochnia. Tegoroczny zlot odbył się pod honorowym patronatem Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok!

Więcej zdjęć z XVII Rajdu na facebook-u MOSiR Bochnia- kliknij tutaj

Polecamy również galerie zdjęć na Facebok Miasta Bochnia-  kliknij tutaj

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content