3 złote medale, V i VII miejsce bocheńskich judoków na Międzynarodowym Turnieju Judo w Samoborze na Chorwacji

W minioną sobotę 3 marca 2018 r. bocheńscy judocy uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Judo w Samoborze na Chorwacji, gdzie zdobyli 3 złote medale, V i VII miejsce.

– W zawodach wzięło udział bardzo dużo mocnych ekip z państw bałkańskich – mówi Waldemar Kowalski trener zawodników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni.– Oprócz gospodarzy wyjątkowo dobrze zaprezentowali się m.in. zawodnicy z Macedonii i Słowenii. Na matach walczyli również judocy z Czech i Bułgarii. Bochnianie byli jedynym zespołem z Polski.-

Trener bocheńskich zawodników jest bardzo zadowolony z wyników swoich podopiecznych. Cały zespół judoków zaprezentował się na wymienionych zawodach z jak najlepszej strony. Wiktoria Żabczyńska, startująca w młodziczkach i juniorkach młodszych wywalczyła w kategorii 63 kg dwa złote medale.

Na zdj. Wiktoria Żabczyńska.

Kolejny złoty medal zdobył Mateusz Pławecki w juniorach młodszych, wadze 66 kg.

Na najwyższym podium Mateusz Pławecki.

Damian Pławecki w młodzikach , kategorii 60 kg zdobył V miejsce, a Wiktor Matykiewicz również w młodzikach, ale kategorii 66 kg VII miejsce.

Ekipie towarzyszył pan Piotr Żabczyński.