Kadetki A w meczu inauguracyjnym zdobywają Dąbrówkę! Derby powiatu dla Bochni. ?

W miniony piątek 16 listopada koszykarki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni  rozpoczęły rozgrywki w małopolskiej lidze. Pierwszy mecz (na wyjeździe) okazał się niezwykle udany!

UKS Basket Dąbrówka – MOSiR Bochnia 65:89 (14:18,13:23,14:33,24:15)

Bochnianki choć rocznik młodszy 2004-2005 a nawet 2006 rozpoczęły mecz odważną grą w ataku i obronie. Efektem było wyjście na kilkupunktowe prowadzenie, a co najważniejsze dyktowanie tempa gry.

– Mieliśmy plan na ten mecz i dziewczęta go w 100% zrealizowały – jestem z nich dumny – mówił po spotkaniu trener bochnianek Rafał Sroka.

W trzeciej kwarcie mosirki bez litości punktowały gospodynie, a gdy na tablicy widniał wynik 74-41 było wiadomo, że bochnianki nie mogą tego meczu przegrać. Ambitna drużyna Basketu w 4 kwarcie zdołała odrobić kilka punktów, natomiast to bochnianki odtańczyły taniec zwycięstwa po ostatnim gwizdku.

– Nie chcę nikogo w tym meczu wyróżniać, ponieważ każda moja zawodniczka zagrała na maksa, pokazały na co je stać. BRAWO – mówi zadowolony trener R. Sroka.

Skład/Punkty MOSiR Bochnia: Kubala 24, Cabała 24, Zając 14, Gałek 11, Mroczek 8, Czaja 6, Więcek 2, Gajek, Despet, Starma, Ficek, Kowalska, Kural, Kowalik.
Trenerzy: Rafał Sroka, Witold Jodłowski.