Wysokie zwycięstwo na inaugurację sezonu

W niedzielny wieczór koszykarki Contimax MOSIR Bochnia zainaugurowały udział w rozgrywkach 1 Ligi Koszykówki Kobiet w sezonie 2023/2024. W pierwszym spotkaniu podopieczne Małgorzaty Misiuk odniosły pewne, wysokie zwycięstwo nad Widzewem Łódź 83-47.

Początek spotkania zdecydowanie nie układał się naszej drużynie, po dziesięciu minutach gry Widzew Łódź prowadził w Hali Widowiskowo Sportowej w Bochni 14-10. Po krótkiej przerwie bochnianki odrobiły straty na przerwę schodziły z przewagą czternastu punktów (36-22). Po zmianie stron nasza drużyna kontynuowała powiększanie przewagi, wygrane kwarty 21-13 oraz 26-12 dały nam ostateczne zwycięstwo 83-47.

W niedzielnym spotkaniu w barwach naszego klubu zadebiutowała Wiktoria Duchnowska oraz Kornelia Bukowczan.

Najskuteczniejszą zawodniczką była Katarzyna Kocaj, która zdobyła 15 punktów, o dwa „oczka” mniej zapisała na swoim koncie Małgorzata Zuchora.

Ciekawostki statystyczne:
– czas prowadzenia – 26:38
– najwyższa seria punktowa – run 22 (36-22)
– najwyższe prowadzenie – 36 punktów (77-41)

Contimax MOSIR Bochnia – Widzew Łódź 83-47 (10-14, 26-8, 21-13, 26-12)

Punkty: Katarzyna Kocaj 15, Małgorzata Zuchora 13, Magdalena Szkop 11, Anita Plucińska 10, Kornelia Bukowczan 8, Anna Krawiec 8, Wiktoria Duchnowska 7, Wiktoria Zając 7, Gabriela Rak 4, Natalia Lipińska 0, Nikola Więcek 0, Aleksandra Gołas 0.

Kolejny mecz Contimax MOSIR Bochnia rozegra 14 października o godzinie 17. W Rybniku zmierzymy się z miejscową drużyną RMKS Xbest. Przed własną publicznością bochnianki zagrają 21 października, w derbach Małopolski zagramy z Wisłą Orlen Południe Kraków. Już teraz zapraszamy do Hali Widowiskowo Sportowej!