MOSiR Bochnia – AZS AGH Kraków 33:27 / wygrana w pięknym stylu! / II liga mężczyzn

W niedzielę 6 października drugoligowi szczypiorniści Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni pokonali w bardzo dobrym stylu AZS AGH Kraków.

MOSiR Bochnia – AZS AGH Kraków 33-27 (15-13)

MOSiR Bochnię reprezentowali i bramki zdobyli: Tomasz Węgrzyn, Piotr Sądowicz – Adrian Lubowicki 9, Marcin Janas 6, Maksymilian Grzesik 5, Michał Dobrzański 4, Miłosz Gabiga 3, Wojciech Dziedzic 3, Tomasz Wolnik 2, Krzysztof Kondela 1, Iwo Stopczyński.
Trener Ryszard Tabor, kierownik drużyny Maciej Haber, trener odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Skład i  bramki AZS-u: Mateusz Kowalski, Andrzej Weihonig – Adrian Najuch 7, Jacek Sikora 5, Mateusz Zuibk 3, Sławomir Karwowski 3, Łukasz Kucharzyk 2, Krzysztof Bielec 1, Jakub Jewiarz 1, Wojciech Pecka 1, Michał Gasin 1, Konrad Kisiel 1, Rafał Szopa 1, Mateusz Bujak 1.

Świetne zawody w bramce MOSiR Bochnia rozegrał Piotr Sądowicz, grą w ataku sprawnie kierował najbardziej doświadczony w zespole Marcin Janas, a zdobywcą największej ilości bramek okazał się Adrian Lubowicki (9 trafień).

Pierwsza część meczu była jednak bardzo wyrównana, ale po upływie kwadransa  przejęliśmy inicjatywę. Na przerwę schodziliśmy już z wygraną, chociaż była to tylko różnica dwóch bramek. Kluczowym momentem meczu, decydującym o naszej wygranej okazała się 40-a minuta (do 46-ej), kiedy to zdobyliśmy 7 bramek z rzędu, ustalając wówczas wynik na 26:17, czyli wypracowaliśmy różnicę 9 bramek.

W 50 minucie zespół bocheński został osłabiony z powodu zejścia z boiska za gradację kar Michała Dobrzańskiego. Sytuacja ta wpłynęła na pewną nerwowość gry naszego zespołu, ale dzięki dobrej postawie drużyny nie spowodowało to większych negatywnych konsekwencji.

„Początek spotkania dał do zrozumienia, że zawodnicy z Bochni są bardzo zdeterminowani i mają sposób na oszukanie rywala pod jego bramką” – pisze Sportomaks.pl, patron medialny bocheńskiego zespołu (cała relacja – kliknij tutaj).

„– Cieszymy się bardzo z tej zdobyczy punktowej, bo faworytem w tym spotkaniu na pewno nie byliśmy – ocenił po meczu w  trener Ryszard Tabor w rozmowie z Bochnianin.pl. – Pokazaliśmy, że potrafimy grać skutecznie, potrafimy grać bardzo ambitnie i mimo trudnych momentów w tym meczu udało nam się zdobyć bramki w kluczowych sytuacjach. Generalnie cały zespół spisał się bardzo dobrze – ocenił szkoleniowiec.

Ryszard Tabor podkreślił: – Myślę, że w tej drużynie jest jeszcze potencjał, by grać dużo, dużo lepiej, właściwie w każdym elemencie. Musimy jeszcze grać szybciej w kontrach, a w ataku pozycyjnym dłużej i z większą cierpliwością, bo nie dysponujemy zawodnikami o potężnym rzucie z drugiej linii – musimy grać grę kombinacyjną, ustawianą opartą na schematach. A to wymaga trochę czasu. -” Zapraszamy do zapoznania się z całą relacją (również zdjęciową), umieszczoną przez Tomasza Stodolnego na portalu Bochnianin.pl, klikając na poniższą fotografię.


Na zdjęciu Piotr Sądowicz – bramkarz drużyny MOSiR Bochnia.

– Mecz ten można śmiało zaliczyć do spotkań derbowych (dwie drużyny z Małopolski), a jak wiadomo spotkania tego typu rządzą się swoimi prawami, tzn. że zespół występujący w roli faworyta niekoniecznie odnosi zwycięstwo i tak było tym razem – mówi Maciej Haber kierownik bocheńskiego zespołu.

Zdjęcia ze spotkania również na stronie Facebooka MOSiR Bochnia – piłka ręczna – kliknij tutaj.

Zdjęcia wyróżnione przez T. Stodolnego – kliknij tutaj.

Jeżeli ktoś z Kibiców drugoligowego zespołu szczypiornistów MOSiR Bochnia nie mógł  bezpośrednio dopingować naszym zawodnikom ani oglądać relacji przekazywanej na żywo, zapraszamy do obejrzenia nagranego przez nas meczu:

.

Protokół z meczu – kliknij tutaj.

Czwartą kolejkę MOSiR rozegra w nadchodzący weekend na wyjeździe, gdzie spotka się  z drużyną SPR Orzeł Przeworsk..

Szkolenie zawodników i rozgrywki zespołu MOSiR Bochnia w II lidze piłki ręcznej mężczyzn  są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.

 

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content