Srebro Oliwi Wątorek na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Judo!

W miniony weekend 26-27 kwietnia 2019 r. Oliwia Wątorek zawodniczka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni zdobyła srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych w Kielcach – Chęcinach.

Oliwia Wątorek startowała w kategorii 52 kg, gdzie o medale walczyło 16 najlepszych zawodniczek w kraju, wyłonionych po wcześniejszych eliminacjach. Oliwię wyprzedziła tylko Alicja Ołdak utytułowana zawodniczka z klubu Ryś Warszawa.

Warto podkreślić, że Oliwia to młodszy rocznik, mający prawo startu w tych zawodach. Jest to już jej czwarty, kolejny medal na Mistrzostwach Polski (ma już dwa złote i teraz drugi srebrny).

Nasza zawodniczka walczyła pod opieką trenera Waldemara Kowalskiego.

– Wielkie gratulacje dla zawodniczki i trenera. Cieszymy się obserwując progres naszej judoczki – mówi Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia i wiceprezes krakowskiego Okręgowego Związku Judo. – Oliwia w ostatnich latach utrzymuje się na najwyższych miejscach medalowych.-

Na opisywanych zawodach VII, punktowane miejsca wywalczyli Mikołaj Nalepka w kategorii 50 kg i Julia Gut w kategorii 70 kg

Wyniki zawodów i listy walk na stronie Polskiego Związku Judo – kliknij tutaj.

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content