SPR Orzeł Przeworsk – MOSiR Bochnia 31:37 / II liga piłki ręcznej mężczyzn

Kolejną wygraną odnieśli w sobotę szczypiorniści MOSiR Bochnia. Tym razem podopieczni Ryszarda Tabora pokonali na wyjeździe SPR Orzeł Przeworsk 31:37(16:17).

12.10.2019 r., kolejka 4
SPR Orzeł Przeworsk – MOSiR Bochnia 31:37 (16:17)

Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, szczególnie pierwsza połowa meczu w początkowej fazie obfitowała z naszej strony grą nerwową, a może było to podyktowane kilkoma kontrowersyjnymi decyzjami pary sędziowskiej? W 5 minucie meczu doprowadziliśmy do remisu 5:5, ale od tego momentu to zespół gospodarzy zaczął systematycznie zwiększać zdobycz bramkową i w 15 minucie prowadził różnicą 4 bramek 10:6. Po wzięciu w 17 minucie czasu przez trenera Tabora i dzięki jego cennym wskazówkom obraz gry zaczął się zmieniać. Nasi zawodnicy byli zdeterminowani, grali skutecznie i bardzo ambitnie by w 28 minucie doprowadzić do remisu 15:15. Na przerwę schodziliśmy  z jednobramkowym prowadzeniem 16:17.
Początek drugiej części spotkania to wzajemna wymiana ciosów, ale cały czas prowadziliśmy różnicą 2-3 bramek. Przełamanie i dominacja bochnian następuje pomiędzy 37 a 38 minutą, kiedy doprowadziliśmy do wyniku 19:24. Trener Tabor rotował składem, obrona została podwyższona i była bardziej agresywna, co utrudniało rozgrywanie ataku pozycyjnego gospodarzom. Dało to pożądany efekt i na 5 minut przed końcowym gwizdkiem prowadziliśmy różnicą 9 trafień 26:35. Ostatnie minuty gry nie miały istotnego wpływu na wynik spotkania, które zakończyło się wygraną MOSiR Bochnia 31:37.

Skład MOSiR Bochnia i bramki: Iwo Stopczyński, Miłosz Gabiga 3, Maksymilian Grzesik 6, Filip Pach 7, Piotr Sądowicz, Michał Dobrzański 6, Marcin Janas 4, Michał Puchalski, Krzysztof Kondela 3, Marcin Jakubowski 1, Wojciech Dziedzic 7.
Trener Ryszard Tabor, kierownik drużyny Maciej Haber, trener odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Orzeł Przeworsk: Rafał Bąk, Jakub Czapka 5, Damian Kuras 3, Sławomir Pilek 1, Maciej Bakowski 6, Kajetan Litwińczuk 4, Wojciech Gancarz 2, Aleksy Radwański 2, Bartosz Kowalski 1, Gabriel Kozdroń 1, Dawid Gromny, Mateusz Świerk 6.
Trener Sebastian Pelc.

Krótka relacja z przebiegu spotkania na Bochnianin.pl – kliknij tutaj.
Relacja na portalu Sportomaks.pl – kliknij tutaj.

Protokół z meczu – kliknij tutaj.

Wyniki pozostałych spotkań w grupie 4:
NLO SMS II ZPRP Kielce – SPR Stal II Mielec 35:25 (19:11)
AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce – SPR Wisła Sandomierz 30:40 (13:19)
HLB Buskowianka – AZS AGH Kraków – spotkanie przełożone na 09.11.2019

Po 4 kolejkach MOSiR Bochnia zajmuje w tabeli miejsce wicelidera. Na pierwszym miejscu jest NLO SMS II ZPRP Kielce.