Bardzo wysoka wygrana młodzików MOSiR Bochnia z Wolanią!

W środowym (5 września) meczu piłki nożnej młodzików, który był rozgrywany w ramach 5 kolejki I ligi okręgowej D1, drużyna MOSiR Bochnia pokonała wysoko zespół Woli Rzędzińskiej. Na swojej murawie nie dali gościom żadnych szans na wbicie choćby jednego, celnego gola.

MOSiR Bochnia – Wolania Wola Rzędzińska 7:0

Tylko na początku meczu siły zespołów wydawały się zrównoważone. Od 20-ej minuty nastąpiła seria akcji, które pozwoliły gospodarzom nie tylko wyjść na prowadzenie, ale w sposób bardzo konsekwentny pokazać, iż ten dzień należy do nich. Pierwszą bramkę w tej bowiem chwili wbił Maciej Rachfał. Po 9 minutach zrobił to samo. Kolejne dwa gole zdobył Kacper Rajca. Przy wyniku 4:0 do pechowej sytuacji doszło w zespole Woli, gdzie jeden z zawodników strzelił bramkę samobójczą. Trzy minuty później bocheński piłkarz Jakub Brzęk doprowadził do wyniku 6:0. Ostatni celny strzał w 59 minucie oddał Szymon Jarosz, tym samym pieczętując wysoką wygraną naszej drużyny!

Skład MOSiR Bochnia: Szymon Jarosz 1, Jakub Strzałka, Antoni Wójcik, Iwo Wolnik, Kacper Rajca 2, Maciej Rachfał 2, Szymon Kolasiński, Dawid Goryczko, Karol Cieśla oraz Mateusz Zbylut, Jakub Brzęk 1, Wiktor Wolak, Emanuel Piwowarczyk, Mateusz Kruk.
Trenerem bocheńskiego zespołu jest Mirosław Sobieszczyk.

Coraz lepsza forma
Teraz widać jak chłopcy nabierają wiary w siebie. Przypomnijmy – rozgrywki w lidze rozpoczęli od przegranej różnicą trzech bramek z Termalicą. W spotkaniu z Dąbrową Tarnowską już poddali się tak łatwo i mimo, iż nie zdobyli żadnego gola, to stracili tylko jedną bramkę. Z Tarnovią Tarnów już był remis, a w czwartej kolejce – pierwsze zwycięstwo na wyjeździe z Okocimskim (0:1). Środowe spotkanie daje nadzieję – wszystko wskazuje na to, iż chłopcy są w coraz lepszej formie!

– Budujemy nową drużynę i te wyniki na początku nie były takie, jakich oczekiwaliśmy, ale z meczu na mecz jest coraz lepiej – mówi trener M. Sobieszczyk. – To zwycięstwo dedykujemy  naszemu zawodnikowi Iwo Wolnikowi, który podczas tego spotkania doznał kontuzji. –

Awans w tabeli i kolejne spotkania
Po piątej kolejce zespół MOSiR Bochnia awansował z 6 na 3 miejsce w tabeli  po Termalicy Niecieczy i Unii Tarnów (na 8 zespołów walczących w lidze).  Przed nimi jeszcze 9 spotkań. Najbliższe wyjazdowe (w sobotę 8 września), bardzo ważne, bo z obecnym wiceliderem, a więc Unią Tarnów. Trzymamy kciuki, a do kibicowania w Bochni zapraszamy w niedzielę 16 września, kiedy to wychowankowie M. Sobieszczyka gościć będą UKS AP Champions Brzesko (początek spotkania zaplanowano na godz. 10.00).

Przy okazji zapraszamy
Wcześniej zapraszamy na dwa mecze zespołów, które zainaugurują rozgrywki w II i III lidze młodzików. W piątek 7 września w pierwszym spotkaniu, które rozpocznie się o 15.30, MOSiR II Bochnia gościł będzie WKS Szreniawę Nowy Wiśnicz. W drugim meczu (o 17.00) drużyna MOSiR III Bochnia podejmować będzie Trzcianę 2000.