Grad bramek w spotkaniu młodzików: Macierz Lipnica Murowana – MOSiR Bochnia 2:6 / I liga okręgowa

W minioną sobotę 11 maja piłkarze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni, biorący udział w I lidze okręgowej D1 młodzików, zwycięskim meczem wyjazdowym z Macierz Lipnicą Murowaną  rozpoczęli II rundę.

Macierz Lipnica Murowana – MOSiR Bochnia 2:6 (1:1)

To było bardzo gorące spotkanie. Gospodarze mimo najsłabszej pozycji w tabeli (zajmują ostatnie, 7 miejsce) walczyli bardzo dzielnie i widać było, iż na swoim terenie czują się dużo lepiej niż na meczu wyjazdowym w I rundzie. Już w 4 minucie spotkania strzelili pierwszego gola. Krzysztof Stokłosa wyrównał wynik i na przerwę schodziliśmy z remisem 1:1.
Nie da się ukryć, iż taka postawa lipniczan była zaskoczeniem dla gości, którzy nie spodziewali się aż takiego silnego oporu. Należało więc zmobilizować zespół, aby dalsza część spotkania nie okazała się dla nas niemiłą niespodzianką. Udało się to trenerowi bochnian Mirosławowi Sobieszczykowi, chociaż znów pierwszego gola w drugiej połowie meczu strzelił z 30 metrów zawodnik gospodarzy. W tej samej minucie Kajetan Fortuna  wyrównał wynik i później można było już tylko oglądać popisową grę bochnian, którzy trafiali celnie w ciągu kolejnych 9 minut aż 4 razy – w tym dwie bramki zdobył dla nas Szymon Jarosz i po jednej Karol Cieśla i Maciej Rachfał.

MOSiR Bochnię reprezentowali: Szymon Jarosz 2, Karol Cieśla 1, Kajetan Fortuna 1, Maciej Rachfał 1, Krzysztof Stokłosa 1,  Dawid Goryczko, Szymon Kolasiński, Jakub Strzałka, Iwo Wolnik oraz Jan Błachut, Jakub Brzęk, Dominik Kamiński, Kacper Rajca.

W tej chwili po 8 kolejkach z 15 punktami na koncie nadal zajmujemy 4 miejsce w tabeli. Wyprzedza nas Dąbrovia (21 pkt.), Okocimski (17 pkt.) i Unia Tarnów (16 pkt.). Za nami Tarnowska Akademia Piłkarska, Tarnovia Tarnów, LUKS Skrzyszów i Lipnica Murowana.

Na zdj. tytułowym zespół młodzików MOSiR Bochnia ze szkoleniowcami Mirosławem Sobieszczykiem (drugi z lewej) i Michałem Dziubą (pierwszy z prawej) oraz trenerem bramkarzy Jakubem Mikulskim.

9 kolejkę młodzicy rozegrają w poniedziałek 20 maja, kiedy to gościć będziemy LUKS Skrzyszów. Zapraszamy do kibicowania! Początek meczu o godz. 17.00.