AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce – MOSiR Bochnia 25:30 / II liga piłki ręcznej mężczyzn, runda III

W niedzielę 18 marca zespół szczypiornistów MOSiR Bochnia spotkał się na wyjeździe z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce. Było to drugie spotkanie w ramach III już rundy o mistrzostwo II ligi.

Zawody lepiej rozpoczęli gospodarze. W trzeciej minucie, po rzucie Sadeckiego, prowadzili 2:0. Jednak w następnych minutach za sprawą Mateusza Zubika i Filipa Pacha to bochnianie wyszli na prowadzenie 3:4. W kolejnych akcjach było widać zaangażowanie obydwóch drużyn i do 17-ej minuty był remis 6:6. Kolejne 4 minuty to skuteczna gra mosirowców, w efekcie czego wyszliśmy na prowadzenie 6:10. Gospodarze jednak nie poddawali się łatwo i zmniejszyli wynik do różnicy dwóch trafień. Tak zakończyła się pierwsza połowa 11:13.
W drugiej części spotkania nasi szczypiorniści zaczęli dużo lepiej grać w obronie, co pozwoliło na szybsze zdobywanie bramek i w efekcie w 50-ej minucie wygrywaliśmy 20:26. Gospodarze próbowali jeszcze zmniejszyć straty, ale nie pozwoliliśmy na ten zryw i w 57-ej minucie wygrywaliśmy już 23:30. W ostatnich minutach gospodarze zniwelowali straty za sprawą obecności na boisku naszych najmłodszych szczypiornistów. W tym dniu debiutowali na drugoligowym parkiecie bocheńscy juniorzy Przemysław Mucha i Marcin Jakubowski. W efekcie zdobyliśmy halę Politechniki Świętokrzyskiej, wygrywając 25:30. – Możemy być zadowoleni z uzyskanego wyniku, ponieważ podnieśliśmy się z kolan po ostatnim meczu (przegrana z Sandomierzem – przyp. aut.) i rozegraliśmy dobre zawody, szczególnie w drugiej połowie – mówi trener bochnian Marcin Bożek. – Przed nami kolejne ważne, wyjazdowe spotkanie, które rozegramy 24 marca o godz. 17.00 w hali Padwy Zamość (ul. Królowej Jadwigi 8). Nie będzie to łatwy mecz, ale zapewniamy kibiców, że uczynimy wszystko, aby wrócić z tarczą. –

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce – MOSiR Bochnia 25:30 (11:13)
Bramki zdobyli: Mateusz Zubik 9, Jakub Jewiarz 6, Mateusz Bujak 5, Filip Pach 5, Marcin Janas 2, Hubert Pamuła 1, Łukasz Urbanowicz 1, Wojciech Dziedzic 1.
W zespole walczyli również: Tomasz Wolnik, Przemysław Mucha, Michał Dobrzański, Paweł Waśniowski, Marcin Jakubowski, Iwo Stopczyński.
Bramek bronili Tomasz Węgrzyn i Jarosław Gut.
Trenerem zespołu jest Marcin Bożek, kierownikiem drużyny Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.