Dobre wyniki MOSiR Bochnia na Turnieju Nadziei Olimpijskich Judo w Opolu!

III-miejsce-Oliwii-Ulas-na-Turn.-Nadziei-Olimp.-w-Opolu-23.09.2023

W miniony weekend 23-24 września judocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni bardzo dobrze zaprezentowali się w Międzynarodowym Turnieju Nadziei Olimpijskich w Opolu. Dwudniowe zawody zgromadziły prawie 1000 judoków z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Bochnianie wywalczyli po  trzy srebra i brązy, w tym awans do Mistrzostw Polski.

U15: Awans do MP!
W pierwszym dniu reprezentanci naszego klubu walczyli pod okiem trenera Grzegorza Maja w kategorii U15. Znakomity wynik uzyskała Oliwia Ulas, która w kategorii 57 kilogramów, gdzie rywalizowało 28 zawodniczek, zdobyła 3 miejsce i tym samym zakwalifikowała się do nadchodzących Mistrzostw Polski Młodziczek. Oliwia (na tytułowym zdjęciu z pomarańczowym pasem) w drodze po brąz pokonała 5 zawodniczek. W tym samym dniu 5 miejsce w kategorii 40 kg wywalczyła Weronika Stachera.

-Przy tej okazji warto wspomnieć, że kolejni nasi zawodnicy mają szansę na zakwalifikowanie się do Mistrzostw Polski  Młodzików podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Judo, które odbędą się 30 września w Rybniku – mówi Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia. – Wspomniane MPM odbędą się również w Rybniku 21/22 października.-

U13: 5 miejsc na podium!
W niedzielę judocy MOSiR Bochnia pod opieką trenera Sebastiana Serwińskiego zmierzyli się na matach w kategorii U13, zdobywając trzy srebra i dwa brązy.  Poniżej wyniki naszych zawodników.