Zakończenie i podsumowanie sezonu judo MOSiR Bochnia w CAW Borek

Judocy, trenujący w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bochni, 19 czerwca spotkali się w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku na Uroczystym Zakończeniu i Podsumowaniu Sezonu 2018/2019 r.

„Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”

W pierwszą środę po Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni już tradycyjnie zawodnicy sekcji judo MOSiR Bochnia spotykają się w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku, by podsumować mijający sezon. Podopieczni MOSiR-u brali udział w licznych turniejach i zawodach, zarówno w kraju jak i za granicą, skąd wracali z wywalczonymi medalami, statuetkami i pucharami. Należy jednak pamiętać, że sukcesy nie przychodzą same, ale poprzedzone są wieloma wyrzeczeniami i ciężką, czasem wieloletnią pracą na treningach.

Wyróżnieni za szczególne osiągnięcia
Podczas uroczystego zakończenia sezonu wyróżnienia w postaci listu gratulacyjnego zostały przyznane:
Oliwii Wątorek zdobywczyni II miejsca na Mistrzostwach Polski w Judo Młodziczek w 2018 r. i II miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Judo w 2019 r.,
Wiktorii Żabczyńskiej złotej medalistce Mistrzostw Polski w Judo Młodziczek w 2018 r.,
Mikołajowi Nalepce zdobywcy II miejsca na Mistrzostwach Polski w Judo Młodzików w 2018 r.,
Igorowi Dziadowcowi zdobywcy III miejsca na Mistrzostwach Polski w Judo Młodzików w 2018 r.


Na zdj. od lewej z listem gratulacyjnym Oliwia Wątorek, Mikołaj Nalepka i Igor Dziadowiec.

Najlepsi w Bocheńskiej Lidze Judo
W trakcie uroczystości nagrody w postaci m.in. statuetek przyznano 45 najlepszym zawodnikom, którzy od października 2018 r.  gromadzili cenne punkty podczas spotkań Bocheńskiej Ligi Judo. Zawodnicy Ci mają za sobą 8 kolejek BLJ, w której w sumie walczyło 102 zawodników.  Najlepszym w tym roku okazał się Samuel Stawiarz, na drugim miejscu w BLJ uplasował się Norbert Alfawicki, na trzecim znalazł się Jakub Struzik. Tuż za wymienioną trójką znalazła się pierwsza dziewczyna Katarzyna Alfawicka. Wszyscy uczestnicy opisywanych rozgrywek zostali obdarowani drobnymi upominkami. Przypominamy całkowitą, ostateczną klasyfikację zakończonej w czerwcu 2019 r. Ligi – kliknij.
Pamiątkowe dyplomy i medale otrzymali również zawodnicy, którzy starowali w XXII Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni, a którym mimo włożonego wysiłku nie udało się stanąć na podium.


Na zdj. część z nagrodzonych zawodników BLJ z Marią Tworzydło prezes TS MOSIR Bochnia (pierwsza z lewej), Sabina Bajdą dyrektor MOSiR Bochnia i Tomaszem Ryncarzem, przedstawicielem Urzędu Miasta Bochnia.

W czasie ceremonii nagrody i wyróżnienia wręczała Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia a zarazem wiceprezes Krakowskiego Okręgowego Związku Judo, Maria Tworzydło prezes Towarzystwa Sportowego MOSIR Bochnia i Tomasz Ryncarz naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta Bochnia. Na uroczystości obecna była również Bogumiła Sroka-Barbach wiceprezes TS MOSIR Bochnia.

Szkoleniowcy, których pasją jest judo:-)
Nie mogło oczywiście zabraknąć słów uznania i podziękowania dla trenerów, którzy niewątpliwie kochają judo i całe serce wkładają w to, by ich wychowankowie zapałali podobnym uczuciem do tej dyscypliny sportowej. – To dzięki nim i ich zaangażowaniu w pracę trenerską nasi podopieczni realizują wymarzone cele i zdobywają medale na prestiżowych zawodach judo – mówi S. Bajda. – Dziękuję im wszystkim za szczególne oddanie i gratuluję im oraz ich zawodnikom zdobytych w tym sezonie zaszczytnych miejsc.-


Na zdj. trenerzy MOSiR Bochnia: (od lewej) Waldemar Kowalski, Sebastian Serwiński, Grzegorz Maj i Wojciech Tworzydło.

– Wyróżniając zawodników i trenerów nie mogę też zapomnieć o rodzicach naszych judoków – mówi Sabina Bajda  dyrektor MOSiR Bochnia. – Bez wsparcia, którego udzielacie swoim dzieciom ich sukcesy sportowe nie byłyby możliwe. Dopingowanie najmłodszych i zachęcanie ich, by uprawiali sport jest bezcennym wkładem w ich rozwój fizyczny i psychiczny.-

Podczas podsumowania dzieci, młodzież i ich rodzice mogli korzystać z atrakcji oferowanych na terenie CAW Borek.

Życzymy udanego, aktywnego wypoczynku wakacyjnego!

 

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content