X kolejka – dziesiąte zwycięstwo, tym razem na wyjeździe z Przeworskiem!/ II liga piłki ręcznej mężczyzn

02.12.2017 r., (runda II)

SPR Orzeł Przeworsk & MOSiR Bochnia 26:38 (14:17)

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy i w czwartej minucie po rzucie Kozdronia prowadzili oni 3:1. Kolejne minuty meczu to wyrównana walka do stanu 6:6. Przeworsk z dużymi nadziejami przy pełnej hali kibiców w kolejnych minutach próbował przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i w 23-ej minucie po celnym rzucie karnym, wykonanym przez Gabriela Kozdronia doprowadzili do wyniku 12:12. Jednak w końcówce pierwszej połowy to nasi szczypiorniści byli skuteczniejsi. Na 17 sekund przed syreną kończącą pierwszą część meczu szkoleniowiec bochnian Marcin Bożek skorzystał z time out-u, co poskutkowało skutecznym zagraniem i na dwie sekundy przed zakończeniem regulaminowego czasu Filip Pach zdobył 17-ego gola. Schodziliśmy do szatni z zaliczką trzech trafień (14:17).
W drugiej połowie rozegraliśmy koncertowo kolejne 30 minut, podejmując bardzo dobre i efektywne decyzje w ataku i w obronie, dzięki którym w 54-ej minucie prowadziliśmy 23:32. Gospodarze próbowali zniwelować te stratę, jednak celne trafienia kolejno zanotowali Zubik, Rogóż i Dziedzic. – W drugiej połowie nie daliśmy cienia nadziei drużynie z Przeworska, to pozwoliło nam na wypracowanie dużej przewagi bramkowej – mówi trener bochnian M. Bożek. – Chciałbym, żeby całe spotkanie wyglądało tak skutecznie, jak druga połowa lecz zdaję sobie sprawę, że przeciwnicy też chcą zwyciężyć. Dziś wyróżniamy cały zespół za współpracę w kolektywie.-

Bramki dla Bochni zdobyli: Jarosław Gut 1 – Mateusz Zubik 9, Mateusz Bujak 7, Jakub Jewiarz 6, Filip Pach 4, Łukasz Urbanowicz 3, Marcin Janas 3, Mateusz Rogóż 3, Tomasz Wolnik 1, Wojciech Dziedzic 1.
Bochnię reprezentował również  Iwo Stopczyński  oraz bramkarze Tomasz Węgrzyn i Mateusz Łącki.
Kierownikiem drużyny jest Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Wyniki pozostałych spotkań w grupie IV A:
MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec & MUKS Siódemka Mysłowice 30:21 (12:10)
MKKS Gloria Katowice & SMS ZPRP Kielce 27:28 (15:13)
Vive II Kielce & Krakowiak Szkoła Gortata Kraków 37:30 (16:14)

Tabela_II_ligi_po_10_kolejkach

Następne spotkanie również na wyjeździe – 16 grudnia gramy z Mysłowicami (mecz przełożony z 09.12.2017). Jest to ostatnie spotkanie w bieżącym roku 2017. Na kolejne trzy spotkania zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków już w 2018 roku. Wszystkie zostaną rozegrane w Bochni z drużynami: NLO SMS ZPRP Kielce, Krakowiak Szkoła Gortata Kraków, PGE Vive II Kielce.

Szkolenie zawodników i rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn  są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.