Szczypiornista MOSiR Bochnia Marcin Janas drugim trenerem super ligi drużyny Grupy Azoty Tarnów!

Marcin Janas – wieloletni zawodnik MOSiR Bochnia, reprezentujący nasz klub w rozgrywkach I i II ligi piłki ręcznej mężczyzn – od sezonu 2020/21 będzie drugim trenerem drużyny Grupy Azoty Tarnów.

Marcin dołączył do bocheńskiego zespołu od sezonu 2013/14 i przez 7 lat kolejnych lat reprezentował Bochnię, grając na pozycji rozgrywającego.  Teraz jako II trener Grupy Azoty Tarnów Marcin Janas będzie asystentem Patrika Liljestranda, szwedzkiego piłkarza i trenera, byłego reprezentanta Szwecji.

– Marcin Janas to młody i perspektywiczny  szkoleniowiec z przeszłością zawodnika, który otrzymał bardzo dobrą propozycję – mówi Ryszard Tabor obecny trener drugoligowego zespołu mężczyzn MOSiR Bochnia. – Marcin ma odpowiednie doświadczenie i ukończył studia o kierunku, który go predysponuje do pełnienia wspomnianej roli. Mam satysfakcję,  że reprezentował nasz klub jako zawodnik i II trener. Pracowałem z Marcinem kilka lat i mogę stwierdzić, że przy sprzyjających okolicznościach, na pewno spełni oczekiwania tarnowskich działaczy klubowych i bez obaw da sobie radę. Doceniam jego skrupulatną konsekwencję w kontynuowaniu kariery sportowej i szkoleniowej. W czasie współpracy z naszym klubem zapewne zdobył kolejne niezbędne doświadczenie, wyciągnął wnioski i konsekwentnie kontynuuje swoją drogę sportową. Praca Marcina przy tak doświadczonym trenerze, jakim jest Liljestrand, dobrze rokuje dla tarnowskiej piłki ręcznej i jego osoby. Życzymy sukcesów i powodzenia w pracy na tak wysokim szczeblu.-

– Marcin zawsze reprezentował bardzo wysokie morale – mówi Sabina Bajda dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni. –  Był bardzo zaangażowany w grę i ciągnął ją w trakcie trudnych momentów meczu. Młodzież mogła bardzo dużo od niego się nauczyć. To mentor na boisku, zawsze zaangażowany w pracę. Wielkie podziękowanie za wielkie serce i zawsze grę na wysokim poziomie. –

Na zdj. Marcin Janas z drugoligowym zespołem MOSiR Bochnia w sezonie 2019/20.

Na zdj. poniżej Marcin Janas podczas zwycięskiego meczu z Przeworskiem (18.01.2020 r.)

Więcej pamiątkowych zdjęć z Marcinem Janasem, kiedy reprezentował barwy naszego klubu, na Facebooku MOSiR Bochnia – kliknij tutaj.

Więcej na temat dotychczasowej drogi Marcina Janasa przeczytasz również na stronie tarnow.pl – kliknij tutaj.

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content