MOSiR I Bochnia – SKS Kusy Kraków 24:25 / Małopolska Liga Młodzików

szczypiorniści MOSiR I Bochnia 02.2022

27.03.2022
Małopolska Liga Młodzików gr. F o miejsca 1-8, kolejka 12
MOSiR I Bochnia – SKS Kusy Kraków 24:25 (13:14)

W niedzielę w naszej hali rozegrano bardzo dobry mecz piłki ręcznej. Zmierzyły się dwie równorzędne tego dnia drużyny. Obserwowaliśmy bardzo szybką piłkę ręczną, pełną zwrotów akcji i zaskakujących rozwiązań. Chłopcy grali bardzo uważanie i mądrze w ataku, a jednocześnie niezwykle mocno i skutecznie w obronie. Początek meczu należał do naszych zawodników, którzy dzięki twardej obronie i skutecznym kontrom wyszli na prowadzenie 5:1. Szkoda okresu pomiędzy 14 a 22 minutą, kiedy zacięliśmy się, co zakończyło się wynikiem 0:7 i goście wyszli na prowadzenie. Na szczęście kryzys udało się zażegnać i do końca spotkania wynik oscylował w okolicach remisu. Ostatecznie to nieskuteczność w sytuacjach sam na sam z bramkarzem zdecydowała o końcowym wyniku. Zabrakło trochę zimnej krwi, bo zwykle w takich sytuacjach pewnie i seriami zdobywamy bramki. Z pewnością wpływ na taki stan rzeczy miała stawka meczu, bo w końcu zmierzyły się drużyny zajmujące na tamtą chwilę 2 i 1 miejsce w tabeli ligowej.
Do rozegrania pozostały już zatem 2 mecze. W najbliższą niedzielę zagramy z zajmującym 7 miejsce Krakowiakiem, a następnie 7 kwietnia udamy się na mecz wyjazdowy na Orawę, w którym zapewne rozstrzygnie się ostatecznie kto zajmie drugie miejsce, a co za tym idzie – awansuje do rozgrywek centralnych.

Skład i bramki MOSiR Bochnia: Oskar Pabian 13, Kacper Czarnota 3, Dominik Norek 3. Jakub Dyga 2, Olaf Wojtali 2, Adam Sitko 1, Krzysztof Mucha, Aleksander Paluch, Jakub Pieprzyca.
Trener Łukasz Gicala.

Spotkanie, które rozegrano w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni,  było nadawane na żywo na kanale YouTube MOSiR TV:

3 miejsce w tabeli:
1. SKS Kusy Kraków 12 meczów, 34 punkty
2. UKS TSR Orawa 12 m., 27 pkt.
3. MOSiR I Bochnia 12 m., 24 pkt.
4. SKS Kusy II Kraków 11 m., 18 pkt.
5. UMKS-PMOS Chrzanów 12 m., 17 pkt.
6. UKS Świt VIATEC Szaflary 11 m., 12 pkt.
7. UKS Krakowiak 85 Kraków 11 m., 6 pkt.
8. SPRT LUKS Skrzyszów 11 m., 0 pkt.

Kolejka 13 w Krakowie
W niedzielę 3 kwietnia nasi szczypiorniści zagrają na wyjeździe z UKS Krakowiakiem 85 Kraków.

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content