Maciej Kumor brązowym medalistą Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Judo, Piaseczno 2022

Maciej-Kumor-brazowym-medalista-do-81-kg-Pucharu-Polski-w-Judo-Piaseczno-2022-5-marca

-Mamy to! Po bardzo ciężkich i zaciętych walkach wracamy do Bochni z medalem – napisał Grzegorz Maj trener Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni, którego podopieczny Maciej Kumor został brązowym medalistą bardzo mocno obsadzonej kategorii wagowej do 81 kg Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Judo.

Puchar rozegrany został w sobotę 5 marca w Piasecznie. Maciej Kumor (zdj. na podium drugi z prawej) startował w kategorii 81 kg, w której walczyło 34 zawodników.

W drodze po medal
W drodze po medal bochnianin wygrał pierwszą walkę z zawodnikiem z Warszawy. Kolejną przegrał z późniejszym wicemistrzem tej kategorii judoką z Czarnych Bytom. Po przegranej rozpoczął spotkania w repasażach, w których wygrał 4 kolejne walki, wszystkie na ippon, czyli przed czasem. W walce o brązowy medal po kilku minutach wyrównanego spotkania z Adamem Grześkowiakiem z Olimpii Poznań wykonał piękny rzut uchi mata, oceniony przez sędziów na ippon. Była ogromna radość i Maćka, i trenera, gdyż był to pierwszy start naszego zawodnika po leczeniu kontuzji.

Walkę Macieja Kumora z Adamem Grześkowiakiem można zobaczyć na kanale Judoresults:

-Bardzo się cieszę z tego sukcesu w jednej z mocniej obsadzonych kategorii wagowych. Widać ogrom pracy i wielkie zaangażowanie i zawodnika, i trenera Grzegorza Maja – mówi Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia.

Lista walk na stronie Polskiego Związku Judo – kliknij tutaj.