Gratulacje dla naszego Trenera! Powodzenia wobec nowych wyzwań!

trener-Marcin-Bozek-zdj.-ze-str.-ZPRP

Marcin Bożek, szkoleniowiec Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni, został powołany na stanowisko trenera głównego młodzieżowej reprezentacji Polski K2004!

Marcin Bożek jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W 2006 roku uzyskał uprawnienia do licencji trenerskiej kategorii III EHF Rinck Convention. Posiada wieloletnie doświadczenie szkoleniowe na wszystkich poziomach piłki ręcznej – młodzieżowym włącznie.

Przez ostatni rok pełnił rolę asystenta reprezentacji kadry narodowej juniorek. Jego zadaniem będzie przygotowanie zespołu do zbliżających się Women’s 19 EHF CHAMPIONSHIPS 2023, które odbędą się w Kosowie w dniach 8-16 lipca 2023 r.

Zdjęcie tytułowe i informacja podana na podstawie aktualności ze strony Związku Piłki Ręcznej w Polsce – kliknij tutaj.

Gratulacje dla naszego trenera!
– Gratulujemy naszemu Trenerowi, który od lat współpracuje z bocheńskim klubem – mówi Dorota Błoniarczyk zastępca dyrektora MOSiR Bochnia. – Powodzenia wobec nowych wyzwań!

-Czeka mnie trudne zadanie, gdyż w tak krótkim czasie muszę przygotować zespół do ważnej imprezy – mówi Marcin Bożek. – Decydując się na to wyzwanie, miałem świadomość napotykanych trudności, ale postanowiłem podjąć ryzyko, gdyż tylko wtedy można się rozwijać i “chwycić byka za rogi”. Mam nadzieję, ze sprostam temu zadaniu, a w lipcu będę mógł powiedzieć, że zrobiłem wszystko, aby osiągnąć założony cel.-

Marcin Bożek z MOSiR Bochnia!
Ciesząc się z awansu naszego szkoleniowca, przypominamy kilka najważniejszych informacji na temat jego kariery trenerskiej:
11-16.09.2020 r. prowadzona przez trenera z Bochni Marcina Bożka reprezentacja Małopolski wywalczyła srebro na XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Ręcznej Chłopców z rocznika 2004.

Wicemistrzowie-Polski-XXVI-OOM-w-p.r.-r.-2004-11-16.09.2020-Zamosc

W składzie zespołu walczącego w Zamościu wystąpiło wówczas dwóch zawodników MOSiR Bochnia.
Bochnianie-wchodzacy-w-sklad-zespolu-Malopolski-Marcin-Bozek-trener-od-lewej-Mateusz-Bloniarczyk-Olaf-Filipowicz-z-trener-repr.-Polski-Patrykiem-Rombelem
Na zdjęciu bochnianie wchodzący w skład reprezentacji Małopolski (od lewej) Marcin Bożek trener, Mateusz Błoniarczyk, Olaf Filipowicz. Z prawej trener reprezentacji Polski Patryk Rombel.

25 IX 2021 Marcin Bożek (wówczas trener juniorów MOSiR Bochnia) został uhonorowany niezwykle prestiżowym wyróżnieniem – Srebrną Odznaką ZPRP za zasługi dla rozwoju piłki ręcznej.

Marcin-Bozek-ze-Srebrna-odznaka-ZPRP-25.09.2021

Na zdjęciu powyżej odznaczenie Marcinowi Bożkowi wręcza Katarzyna Polak członek Zarządu Związku Piłki Ręcznej oraz Zbigniew Podolski Prezes Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj – kliknij).

2-8 lipca 2018r. w Katowicach odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Piłce Ręcznej. W szeregach drużyny Małopolski występowali bochnianie Kacper Cąber oraz trener Marcin Bożek. Ostatecznie Małopolanie zajęli wówczas II miejsce.

Marcin Bożek był również trenerem m.in. naszej seniorskiej drużyny (poniżej skład drugoligowego zespołu MOSiR Bochnia w sezonie 2017/2018):

 W sezonie 2021/2022 M. Bożek był trenerem juniorów starszych MOSiR, poniżej na zdjęciu z bocheńskim zespołem II ligi mężczyzn:
Druzyna-II-l.p.r.-MOSiR-Bochnia-w-sezonie-202122--

W 2010r. drużyna juniorów prowadzona przez Marcina Bożka zajęła drugie miejsce w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, które organizowaliśmy na hali I LO w Bochni. Nasza drużyna awansowała do półfinałów.

W-2010r.-druzyna-juniorow-prowadzona-przez-Marcina-Bozka-zajela-drugie-miejsce-w-cwiercfinalach-Mistrzostw-Polski-ktore-organizowalismy-na-hali-I-LO-w-Bochni.-Nasza-druzyna-awansowala-do-polfinalow.
Na zdj. powyżej zespół juniorów MOSiR Bochnia z ówczesnym burmistrzem miasta Bochnia Bogdanem Kosturkiewiczem (pierwszy z lewej), dyrektor MOSiR Bochnia Sabiną Bajdą i kierownikiem sekcji piłki ręcznej MOSiR Bochnia Januszem Łączyńskim oraz trenerem Marcinem Bożkiem.

Marcin Bożek był trenerem pierwszoligowego zespołu mężczyzn SPR Tarnów w sezonie 2007/08:Marcin-Bozek-trenerem-SPR-Tarnow-I-liga-fot.-Roman-Kieronski
Na zdj. z ówczesnym trenerem Orlen Wisły Płock Manolo Cadenas (fot. archiwalna Romana Kierońskiego, Gazeta Krakowska).

 p.r. Zdj. z Półfinału Pucharu Polski pomiędzy Orlen Wisłą Płock a SPR Tarnów z sezonu 200708
Zdjęcie z Półfinału Pucharu Polski pomiędzy Orlenem Wisłą Płock a SPR Tarnów z sezonu 2007/08.

Na zdjęciu poniżej Marcin Bożek z drużyną juniorów starszych MOSiR Bochnia z rocznika 1986/87:Juniorzy-starsi-rocznik-198687-p.r..
Na zdjęciu powyżej z prawej kierownik sekcji piłki ręcznej MOSiR Bochnia Janusz Łączyński. Obok trenera Marcina Bożka obecny kierownik sekcji Łukasz Gicala, a nad nim Tobiasz Kowalewski reprezentant w kadrze Polski juniorów młodszych. W dolnym rzędzie (czwarty z prawej) Jakub Pach były trener MOSiR Bochnia, obecnie szkoleniowiec zespołu UKS Krakowiak 85′ Kraków.

Powyższy materiał, dotyczący historii trenerskiej M. Bożka, będzie uzupełniany.

Obecny sezon 2022/2023 z MOSiR
W naszym klubie w sezonie 2022/2023 pod okiem M. Bożka mają przyjemność trenować chłopcy z rocznika 2010/11 i młodsi (na zdjęciu poniżej).

p.r.-Chlopcy-MOSiR-Bochnia-sezon-20222023

W tej chwili chłopcy trenują pod okiem swojego szkoleniowca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni  na obozie dochodzeniowym w ramach ferii 2023:

Ferie-2023-szczypiornisci-Marcina-Bozka-chlopcy

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy sukcesów!

Marcin Bożek 02.2023

Powyższe zdjęcie zrobione podczas wspomnianego obozu dochodzeniowego szczypiornistów 02.02.2023 roku.

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content