“Chciałby mieć zawsze taki wynik” Ryszard Tabor po zwycięstwie nad Stalą II Mielec dla Sportomaks.pl / II liga piłki ręcznej mężczyzn

W sobotę 23 listopada drugoligowi szczypiorniści Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni gościli u siebie SPR Stal II Mielec, z którym wygrali różnicą 12 bramek.

MOSiR Bochnia – Stal II Mielec 37:25 (17:12)

Skuteczna gra i zasłużone zwycięstwo
Dzięki skutecznej grze w ataku i obronie oraz przy bardzo dobrej postawie Piotra Sądowicza w bramce zdobywaliśmy dużo bramek z ataku szybkiego, które na celne trafienia zamieniali Tomasz Wolnik i Adrian Lubowicki.

W 17 minucie meczu prowadziliśmy różnicą 5 bramek (10-5). Jednak dwuminutowe wykluczenie Miłosza Gabigi oraz Adriana Lubowickiego, a także zmiana systemu obrony przez zespół z Mielca pozwoliło przyjezdnym zniwelować naszą przewagę do jednego trafienia (12-11). Ostatnie minuty pierwszej połowy w naszym wykonaniu były bardzo dobre, do szatni schodziliśmy z 5-cio bramkową przewagą (17-12).

Druga połowa meczu to dominacja naszej drużyny przejawiająca się twardą, mocną grą w obronie, w ataku grą kreatywną-nieszablonową. To wreszcie bardzo wysoka skuteczność rzutowa Maksymiliana Grzesika oraz dobra postawa naszego golkipera Piotra Sądowicza i tak w 51 minucie nasza przewaga wzrosła do 16 trafień (34-18).

Trener Ryszard Tabor dał zielone światło do gry dla wychowanków naszego klubu, którzy są jeszcze juniorami tj. Macieja Grecha , Piotra Kalinki , Kacpra Cąbra. Zanotowali oni dobry występ i każdy z nich może pochwalić się zdobyczą bramkową, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

Reasumując był to dobry występ naszego zespołu w każdym elemencie gry w piłkę ręczną.

Bochnię reprezentowali i bramki zdobyli: Tomasz Węgrzyn, Piotr Sądowicz, Michał Puchalski – Maksymilian Grzesik 10, Adrian Lubowicki 8, Tomasz Wolnik 5, Iwo Stopczyński 4, Wojciech Dziedzic 3, Maciej Grech 3, Marcin Janas 2, Piotr Kalinka 1, Kacper Cąber 1, Miłosz Gabiga, Krzysztof Kondela, Tomasz Musiał, Marcin Jakubowski.
Trenerem zespołu jest Ryszard Tabor, kierownikiem drużyny Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Skład i bramki Stal II Mielec: Krystian Witkowski 2, Krystian Kołacz – Daniel Osmola 9, Michał Kozioł 5, Hubert Skuciński 2, Bartosz Batko 2, Paweł Dzierga 1, Michał Nadzieja 1, Karol Chudzik 1, Dawid Jacek 1, Artur Ziomek 1, Łukasz Kilian, Jakub Paleń, Hubert Wilk.

Zespół MOSiR Bochnia z trenerami podczas uzgodnień w trakcie jednej z przerw.

Bochnianie przerwali serię dwóch porażek i ponownie awansowali do pierwszej czwórki w ligowej tabeli” pisze portal Sportomaks.pl, który jest sponsorem medialnym bocheńskiej drużyny. “MOSiR wygrał mimo, że w jego szeregach nie zagrali kontuzjowani Michał Dobrzański oraz Filip Pach. Wygrana nad Stalą II Mielec choć oczekiwana i efektowna na chwilę pozwala cieszyć się z awansu MOSiR do pierwszej czwórki ligowej stawki. Utrzymać się w niej będzie ciężko. Przed tą kolejką między prowadzącą Buskowianką a piątym MOSiR-em (bochnianie mieli tyle samo punktów co AZS AGH Kraków i NLO SMS II ZPRP Kielce) różnica punktowa wynosi tylko 6 punktów. Do grypy mistrzowskiej awansują tylko cztery zespoły, któraś z nich – oby nie MOSiR – będzie musiał obejść się smakiem i zagra w grupie spadkowej. Cała obszerna relacja  (również zdjęciowa) – kliknij tutaj.

Oto jak trener MOSiR Bochnia Ryszard Tabor ocenił wysoką wygraną – wypowiedź publikowana przez Sportomaks.pl:

.

Dziękujemy Kibicom za doping:-)

Więcej zdjęć ze spotkania na stronie Facebooka MOSiR Bochnia – piłka ręczna – kliknij tutaj.

Kolejne spotkanie w Bochni – za 3 tygodnie
Przypominamy, że 8 kolejkę (z Wisłą Sandomierz), rozpoczynającą II rundę nasi szczypiorniści rozegrali już awansem. Przed nimi więc 9 kolejka, która rozegrają u siebie w sobotę 14 grudnia, kiedy to na Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni (przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32) gościć będą HLB Buskowiankę. Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.