Srebro i V miejsce na Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w Rybniku!

II-miejsce-Weroniki-Stachury-na-MP-Judo-Mlodziczek-w-Rybniku-22.10.2023

Zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni zdobyli srebro i V miejsce na Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w Judo! Mistrzostwa, w których bochnianie walczyli pod opieką trenera Grzegorza Maja, odbyły się w miniony weekend w Rybniku.

Weronika Stachera ze srebrem!
Srebrny medal i miejsce na podium wywalczyła bochnianka Weronika Stachera. – Weronika startowała w bardzo mocno obsadzonej kategorii (40 kilogramów) –  mówi trener G. Maj. – Walki eliminacyjne wygrała w pięknym stylu i byliśmy pełni nadziei. Szkoda finału, ale trzeba zaznaczyć, że były to dla naszej młodej zawodniczki pierwsze zawody tak wysokiej rangi.-
– W mistrzostwach startowały zawodniczki z 2009 i 2010 roku. Weronika jest młodszym rocznikiem, w związku z tym będzie miała szansę startować również w przyszłym roku w mistrzostwach młodziczek – mówi Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia..

Na zdjęciu powyżej Weronika z trenerem Grzegorzem, poniżej na podium.

V miejsce Norberta Alfawickiego
Kolejny nasz zawodnik Norbert Alfawicki wywalczył wysokie V miejsce w kategorii 55 kg. – Walki eliminacyjne Norberta również były świetne – mówi trener Maj. – Mimo doznanej w jednej z nich kontuzji, walczył do końca o III miejsce. –

Norbert Alfawicki V miejsce MP judo Rybnik 22.10.2023
Na zdj. powyżej Norbert Alfawicki pierwszy z prawej.

Na Mistrzostwach walczyły również Lena Skałuba i Oliwia Ulas.

Gratulacje!
-Gratuluję zawodnikom i trenerowi! – mówi dyr S. Bajda. –  Jest to wynik ciężkiej pracy i poświęceń.-

Przed Pucharem Polski
Mistrzostwa za nami, a trener Maj żyje już kolejnymi, nadchodzącymi zawodami. – Jestem bardzo zadowolony z naszych wyników w Rybniku, ale już myślę o kolejnych zawodach: przed nami za 2 tygodnie  start w Pucharze Polski Juniorów w Bytomiu. –