Bochnianki awansowały w ćwierćfinałach MMP U22 Kobiet! Podsumowanie.

Po trzech dniach zmagań w ćwierćfinałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Koszykówce U 22 Kobiet bochnianki wraz z Sokołowem Podlaskim awansowały po półfinałów.

Turniej odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni, gdzie oprócz gospodarzy wystąpiły dwa zespoły: KS Basket 25 Bydgoszcz i MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski.

WYNIKI SPOTKAŃ:

Piątek 3 stycznia
KS Basket 25 Bydgoszcz – MOSiR Bochnia 61:88 (
16:20, 18:29, 18:19, 9:20)

Punkty dla Bochni w tym spotkaniu zdobyły: Julia Fortuna 22, Natalia Mazur 17, Aleksandra Klimas 14, Aisza Buczek 10, Wiktoria Zając 9, Gabriela Rak 8, Julia Natkaniec 6, Agnieszka Blum 2, Agnieszka Krawiec 0, Dorota Świercz 0.

Zdjęcia z meczu na stronie Facebooka MOSiR Bochnia – kliknij tutaj.
Relacja z pierwszego dnia na Bochnianin.pl pt. “Bochnianki już jedną nogą w połfinale Mistrzostw Polski U22″– kliknij tutaj.

Sobota 4 stycznia
MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski wysoko pokonał Basket 25 Bydgoszcz 90:51 (17:13, 31:8, 23:16, 19:14)

Relacja z Bochnianin.pl pt. “Bochnianki już z awansem do Półfinału  Mistrzostw Polski”  – kliknij tutaj.
Zdjęcia na Facebooku MOSiR Bochnia – kliknij tutaj.

Niedziela 5 stycznia
MOSiR Bochnia – MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski 63:85 (17:14, 12:22, 17:20, 17:29).

MOSiR Bochnię w ćwierćfinałach reprezentowały: Aisza Buczek, Gabriela Rak, Julia Fortuna, Julia Natkaniec, Aleksandra Klimas, Wiktoria Zając, Agnieszka Blum, Agnieszka Krawiec, Natalia Mazur, Dorota Świercz.
Trenerami bocheńskiej drużyny są: Małgorzata Misiuk, Rafał Sroka.

Podczas ceremonii zakończenia turnieju zawodniczki zostały nagrodzone wyróżnieniami indywidualnymi:

3. Basket 25 Bydgoszcz

Relacja i zdjęcia na Bochnianin.plkliknij tutaj.

Puchary, statuetki i dyplomy zwycięzcom wręczali Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia i Tomasz Arlet prezes KOZKosz.

Najlepszą zawodniczką drużyny MOSiR Bochnia została (jak już napisaliśmy) Wiktoria Zając (na zdj. poniżej). W rozgrywkach U22 ta 15 latka zdobywa średnio: 13,5 punktów i 9 zbiórek na mecz. ? – kliknij tutaj.

Zdjęcia klubowe – kliknij tutaj.
      Relacja na Sportomaks.pl – kliknij tutaj.

Turniej półfinałowy MMP w kategorii U22 odbędzie się w dniach 17- 19.01.2020 (losowanie 7 stycznia).