8 miejsce MOSiR Bochnia w II lidze piłki ręcznej mężczyzn / zakończenie rozgrywek w sezonie 2019/20

Zespół MOSiR Bochnia, biorący udział w rozgrywkach II ligi piłki ręcznej mężczyzn, zajął ostatecznie 8 miejsce w sezonie 2019/2020.

Przypomnijmy: ze względu na pandemię koronawirusa i w związku z tym zawieszenie wszelkich imprez sportowych nie odbył się planowany na 14 marca wyjazdowy mecz rewanżowy o 7 miejsce z zespołem ASPR Zawadzkie. W pierwszym meczu z tą drużyną (7 marca) bochnianie przegrali tylko różnicą 1 bramki 29:30. Rewanżowe spotkanie miało zadecydować, który zespól zajmie 7 miejsce na finiszu rozgrywek.

Jak już wspomnieliśmy, w tej wyjątkowej sytuacji, która sparaliżowała sport prawie na całym świecie , również w Polsce zawieszono kolejne spotkania. Nasz zespół szczypiornistów, nie mógł więc rozegrać ostatniego spotkania i ostatecznie uplasował się w tym sezonie na 8 pozycji.

PODSUMOWANIE SEZONU
O komentarz na zakończenie sezonu poprosiliśmy kadrę szkoleniowa zespołu.

„W mienionym sezonie zajęte 8 miejsce odzwierciedla nasz obecny poziom sportowy” – mówi trener zespołu Ryszard Tabor. – „Takie były cele, chociaż patrząc na przebieg rozgrywek szkoda kilku punktów, które mogły zostać zdobyte np. z Sandomierzem u siebie i te punkty pozwoliłyby nam awansować do grupy mistrzowskiej. Rozgrywaliśmy bardzo poprawne mecze np. z AZS AGH Kraków, z Buskowianką ale były też spotkania gorsze np. z SMS Kielce. Wynikało to z kontuzji i chorób zawodników (Dobrzańskiego, Wolnika, Pamuły) czy też pracy zawodowej lub szkoły (Dobrzańskiego, Dziedzica). Nasz zespół to mieszanka rutyny (Pach, Janas, Gut, Węgrzyn, Dziedzic) i młodości (Kalinka , Grech , Jakubowski, Stopczyński , Dobrzański) i to również miało duży wpływ na wahania formy sportowej. W minionym sezonie należy bez wątpienia wyróżnić Piotra Sądowicza w bramce, Tomasza Wolnika na pozycji skrzydłowego, Marcina Janasa, który kierował grą zespołu, Filipa Pacha, który dawał przykład skutecznej i ambitnej gry. Znaczący postęp w grze poczynili i rozwijają się bardzo dobrze Piotr Kalinka i Maciej Grech. Zespół należy pochwalić za poważne i ambitne podejście do każdego meczu bez względu na wynik jakim on się skończył” – mówi trener Tabor.

„Czekają nas trudne tygodnie z powodu sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, jednak przerwa i zakończenie rozgrywek nie zwalniają nas z pracy, planowania działań pod kątem następnego sezonu” – mówi kierownik drużyny Maciej Haber. – „Ta praca polega na planowaniu przygotowań budżetu, budowaniu kadry bo przecież niektórzy zawodnicy kończą szkołę, podejmują studia, pracę zawodowa itp.

„Czekamy na możliwość rozpoczęcia zajęć treningowych, aby zminimalizować do maksimum spadek poziomu zdolności motorycznych, które będą miały decydujący wpływ na przyszłą formę sportową naszej drużyny” – dodaje z nadzieją w głosie trener Ryszard Tabor.

Komunikat końcowy II Ligi Mężczyzn Grupy IV – kliknij

PODZIĘKOWANIA
„Dziękujemy wszystkim instytucjom, które wspierają szkolenie i rozgrywki naszego zespołu” – mówi Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia. – „Szczególne podziękowania kieruję do Gminy Miasta Bochnia, która od lat wspiera rozwój tej dyscypliny sportowej. Dziękujemy również Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Bochni oraz wszystkim, którzy sympatyzują z bocheńską piłką ręczną. Dziękujemy również Kibicom, którzy dzielnie wspierali naszych szczypiornistów podczas spotkań na Hali Widowiskowo-Sportowej oraz dziennikarzom relacjonującym rozgrywki.”

Szkolenie zawodników i rozgrywki zespołu MOSiR Bochnia w II lidze piłki ręcznej mężczyzn  są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.

Sponsorzy zespołu:

.

.

Proteinowe batony dla zawodników sponsoruje sklep e-forma:

Patronat medialny nad rozgrywkami zespołu MOSiR Bochnia w II lidze piłki ręcznej mężczyzn w sezonie 2019/20 objął Sportomaks.pl

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content