Zwycięstwo w Kielcach / II liga piłki ręcznej mężczyzn

W minioną sobotę 25 stycznia drugoligowi szczypiorniści Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni rozegrali 12 kolejkę – na wyjeździe w Kielcach. Piłkarze ręczni MOSiR Bochnia w meczu z Politechniką Świętokrzyską występowali w roli faworyta i odnieśli przekonywujące zwycięstwo 36:20 (16:9).

Mecz od początku był pod kontrolą naszych zawodników i w 6 minucie po rzucie Filipa Pacha prowadziliśmy (4:0) . Od 13 min. wydarzenia na boisku zdominował nasz zespół, prowadząc w 22 minucie (12:4) i do końca meczu jedyną niewiadomą był tylko rozmiar porażki gospodarzy.

Do gry trener Ryszard Tabor desygnował wszystkich zawodników, wystąpiła również ta młodsza część drużyny tj. Piotr Kalinka zdobywca 3 bramek, Marcin Jakubowski zdobywca 1 bramki oraz Marcin Szkolik bez trafień. Zawodnicy ci zdobyli niezbędne doświadczenie tak bardzo potrzebne na tym poziomie rozgrywek.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce – MOSiR Bochnia 20:36 (9:16)

Bramki dla Bochni zdobyli: Michał Dobrzański 6, Tomasz Wolnik 5, Maksymilian Grzesik 4, Adrian Lubowicki 4, Wojciech Dziedzic 3, Miłosz Gabiga 3, Piotr Kalinka 3, Filip Pach 3, Iwo Stopczyński 3, Marcin Jakubowski 1, Marcin Janas 1, Marcel Makuch, Marcin Szkolik. Bramki bronili: Jarosław Gut i Piotr Sądowicz.
Trenerem zespołu jest Ryszard Tabor, kierownikiem drużyny Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

AZS: Krystian Wojciechowski 4,  Filip Grdeń 3, Łukasz Salwa 3, Maksym Kosak 2, Patryk Mazur 2, Hubert Wołowiec 2, Mikołaj Banasik 1, Kryspin Godzisz 1,  Dominik Klimek 1, Jakub Skoczylas 1,  Adrian Grot, Aleks Kosak, Krzysztof Kość, Dawid Litwin, Krzysztof Matuszewski, Wojciech Pobocha.
Trener Paweł Sieczka, kierownik drużyny Jakub Skorupa.

Po 12 kolejkach zajmujemy 3 miejsce w tabeli.

Kolejny mecz w Bochni!
Zapraszamy do kibicowania w niedzielę 9 lutego, kiedy to nasza drużyna gościć będzie NLO SMS II ZPRP Kielce. Spotkanie rozegrane zostanie jak zwykle w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32 w Bochni. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny!