ZOSTAJEMY MISTRZEM!

Setki godzin na treningach, tysiące oddanych rzutów, dziesiątki meczów. Tak wiele wyrzeczeń – ale cel osiągnięty! Zawodniczki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni zostały mistrzyniami małopolsko – świętokrzyskiej ligi koszykówki dziewcząt U13!

W ostatnim meczu sezonu (2 czerwca)  zmierzyliśmy się u siebie z Wisłą Can-Pack Kraków. Przypomnijmy, że w meczu na wyjeździe – w Krakowie – przegraliśmy dość wysoko 34:48. Wisła podchodziła do ostatniego meczu w roli faworyta bez porażki w lidze. My mieliśmy coś do udowodnienia przede wszystkim – sobie. Wiara we własne umiejętności i wola zwycięstwa była na najwyższym poziomie.

Na hali przy ulicy Bernardyńskiej pojawiło się wiele osób – było ciasno, ale kibice zarówno z Krakowa jak i z Bochni mogli oglądać mecz pełen walki, znakomitych akcji, popisów indywidualnych i drużynowych.

Mecz nasze dziewczyny rozpoczynają tak jak tego chciały i pragnęły – świetną obroną oraz skutecznością w ataku. Po pierwszej kwarcie prowadzimy 27:7! Wisła została całkowicie zdominowana przez nasz zespół! Co ciekawe potrzebowaliśmy do zdobycia mistrzostwa wygranej różnicą 15 punktów. Jak tylko osiągnęliśmy ten pułap – do końca meczu nie było momentu, kiedy nasza przewaga byłaby mniejsza. Wygrywamy finalnie różnicą 25 punktów – przy czym najwyższe prowadzenie na tablicy w 4 kwarcie oscylowało w granicach +33!

Można by pisać wiele o samym meczu – były rzuty za 3 punkty, akcje 3 punktowe, celne rzuty, świetne zbiórki – szalony rzut z połowy z FAULEM! – 4 punktowa akcja (dla Wisły). Kto nie był – niech żałuje i obowiązkowo pojawia się w przyszłym sezonie na naszych meczach!

Wynik spotkania:
MOSiR Bochnia – Wisła CAN-PACK Kraków 79:54 (27:7, 11:16, 22:17, 19:14)

Statystyki z meczu:

– Gratulacje dziewczyny! Ja wierzyłem od samego początku w naszą wygraną. Jestem mega dumny i szczęśliwy. Pracujemy dalej i osiągamy kolejne cele, a jest ich przed Wami bardzo dużo