Złoto, dwa srebra i brąz MOSiR Bochnia na Mistrzostwach Polski w Judo Młodziczek i Młodzików/ Rybnik 20-21.10.2018 r.

Złoto, dwa srebra i brąz to dorobek medalowy zawodników judo MOSiR Bochnia na Mistrzostwach Polski w Judo Młodziczek i Młodzików, które odbyły się w ten weekend w Rybniku. Dało nam to V miejsce w klasyfikacji medalowej na 48 klubów, które zdobyły medale.

Swój kolejny trzeci złoty medal w Mistrzostwach Polski zdobyła Wiktoria Żabczyńska w kategorii 57 kg. Najtrudniejszą miała pierwszą walkę z Amelią Konfisz z AZS Opole, według trenerów i kibiców to powinien być finał. Finał Wiktoria rozstrzygnęła w 10 sekund!
Srebro zdobyła dwukrotna Mistrzyni Polski Oliwia Wątorek w kat. 52 kg, niestety nie udało się jej po raz trzeci stanąć na najwyższym stopniu podium. W finale przegrała z Martą Twardowską, tytułowaną zawodniczką z BKS judo Bydgoszcz.
Niespodzianką był srebrny medal Mikołaja Nalepki (46 kg). Do tej pory nie miał on  żadnych osiągnięć ogólnopolskich, tym bardziej, że startował po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski (jest najmłodszym rocznikiem, który miał prawo startu).
Niespodziankę sprawił też Igor Dziadowiec (42 kg), zdobywca brązowego medalu. Przed nim jeszcze rok startów w tej grupie wiekowej.

– Mistrzostwa Polski rządzą się swoimi prawami i często dochodzi do niespodzianek. Czarnymi końmi były nasze dwukrotne Mistrzynie Polski, chociaż bardzo trudno startuje się z pozycji Mistrza. Jest zasada „bij mistrza”, a mistrz broni tytułu z ogromnym obciążeniem psychicznym – mówi Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia. – Bardzo cieszymy się, że kolejne „pokolenie” zdobywa medale, bo dowodzi to naszej świetnej pracy, oczywiście przede wszystkim pracy trenerów sekcji judo, pomocy rodziców i zaangażowania zawodników. Zawodnicy Ci są wychowankami Grzegorza Maja i Waldemara Kowalskiego. Wielkie gratulacje i podziękowania za zaangażowanie i wykonanie ogromu pracy.-

O brązowy medal otarł się Wiktor Matykiewicz w najliczniej obsadzonej kategorii 73 kg. Niestety walkę o brązowy medal przegrał i zajął punktowane 5 miejsce. Punktowane VII miejsce zajęła Maja Twardowska w kategorii 48 kg. Kategoria ta miała największą liczbę medalistek z mistrzostw i pucharów Polski. Maja miała realne szanse zdobyć medal – niestety zasada, że mistrzostwa rządzą się swoimi prawami, sprawdziła się w jej wypadku.

Punktowo w klasyfikacji ogólnopolskiej zdobyliśmy IV miejsce na punktujące 39 kluby w kategorii kobiet oraz III miejsce w kategorii mężczyzn (tutaj punktowało 49 klubów).

Po raz pierwszy do startu w mistrzostwach Polski należało przejść przez eliminacje w Bytomiu. Z naszego klubu startowało w Mistrzostwach 9 osób, oprócz naszych punktujących zawodników byli to: Filip Oleksy w kat. 60 kg, Mikołaj Filipek oraz Oliwer Żelichowski w kat 50 kg.

– Wszystkim startującym gratuluję – mówi S. Bajda. – Sam start w tak prestiżowych zawodach jest już bowiem wyróżnieniem. Szczególne uznania dla zdobywców podium i punktowanych miejsc.-

Wyniki i listy walk na stronie Polskiego Związku Judo – kliknij tutaj.

Na zdj. tytułowym Wiktoria Żabczyńska z trenerem Grzegorzem Majem. Więcej zdjęć na stronie Facebooka MOSiR Bochnia – kliknij tutaj.