Zawody Powiatowe w Drużynowej Lidze LA – wyniki.

W środę 30 maja 2018r. na obiektach MOSiR Bochnia i PSP Nr 5 w Bochni odbyły się Zawody Powiatowe w Drużynowej Szkolnej Lidze LA Dziewcząt i Chłopców, rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

• Gimnazjum w Rzezawie

Każdy zespół mógł liczyć maksymalnie 15 osób zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Dziewczęta musiały zmierzyć się w dyscyplinach: bieg na 100m, bieg na 300m, bieg na 600m, skoku w dal, pchnięciu kulą i rzucie oszczepem oraz sztafecie 4 x 100m.

W kategorii chłopców jedyną różnicę stanowił najdłuższy bieg, ponieważ chłopcy biegli nie na 600 ale na 1000m. Pozostałe dyscypliny się nie zmieniały.

W jednej konkurencji szkołę mogło reprezentować maksymalnie 3 zawodników, przy czym zawodnik mógł brać udział tylko w jednej konkurencji oraz w sztafecie. W konkurencjach biegowych były to serie na czas natomiast w konkurencjach technicznych każdy z uczestników miał po cztery próby (liczył się najlepszy osiągnięty wynik).

Osiągnięte w bezpośrednich rywalizacjach wyniki przelicza się na punkty (wg lekkoatletycznych tabel punktowych) przy czym na wynik składa się 12 najlepszych rezultatów. Szkoła osiągając największą liczbę punktów tym samym staje się zwycięzcą tych zawodów.

Najlepszą drużyną w kategorii dziewcząt (z liczbą punktów 1066) został zespół ze Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu. Miejsce II zdobyły dziewczęta Publicznego Gimnazjum w Łapanowie a na miejscu III uplasowały się uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrówce

Miejsce I w kategorii chłopców (z liczbą punktów 1072) wywalczyli zawodnicy Publicznego Gimnazjum w Łapanowie,  miejsce II zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu a miejsce III zdobyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Rzezawie

Zdobywcy miejsc I wywalczyli tym samym awans do Zawodów Wojewódzkich, które odbędą się już 11 czerwca w Krakowie – Stadion LA AWF – al .Jana Pawła II 78

“Korzystając z okazji iż były to ostatnie Zawody Powiatowe rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnejmówi organizator zawodów Beata Wszołek-  pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczniom biorącym udział w  Zawodach Sportowych tego sezonu , dziękuję Wam za udział, za zaangażowanie, chęci i zapał z jakim podchodziliście do rywalizacji w każdej z dyscyplin. Cieszę się, że tak licznie w nich uczestniczyliście i życzę Wam dalszych sukcesów sportowych. Słowa podziękowania kieruje również w stronę nauczycieli, dziękuję za bardzo miłą współpracę, za pomoc na którą mogłam zawsze liczyć i bez której nie udałoby się tak sprawnie przeprowadzać zawodów.”

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ – Facebook MOSiR Bochnia kliknij tutaj

Poniżej podajemy szczegółowe wyniki tej rywalizacji:

KATEGORIA DZIEWCZĄT

1. Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu ( 1066 pkt)

2. Publiczne Gimnazjum w Łapanowie  (1027 pkt)

3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrówce (998 pkt)

4. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bochni ( 910 pkt)

5. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bochni ( 777 pkt)

KATEGORIA CHŁOPCÓW

1. Publiczne Gimnazjum w Łapanowie  (1072 pkt)

2. Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu ( 1063 pkt)

3. Szkoła Podstawowa w Rzezawie ( 1027 pkt)

4. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bochni ( 905 pkt)

5. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bochni ( 444 pkt)

Na zakończenie zawodów drużyny z miejsc I – III otrzymały pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni.

Organizatorem zawodów, z ramienia Starostwa Powiatowego w Bochni, był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.