Zakończenie i Podsumowanie sezonu judo – nagrody i podziękowania wręczone.

” Judo to nie tylko sztuka walki, lecz podstawowa zasada ludzkiego zachowania.

Błędem jest sądzić, że judo kończy się na macie”

Taką dewizą kierują się bocheńscy judocy trenujący w sekcji judo MOSiR Bochnia, którzy w  środowe popołudnie 20 czerwca 2018r. spotkali się w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku na Uroczystym Zakończeniu i Podsumowaniu Sezonu 2017/2018r.

 

Pierwszym punktem tegorocznego spotkania był mecz piłki nożnej: rodzice kontra  trenerzy i zawodnicy . Nie było to łatwe spotkanie gdyż obydwie strony za wszelką cenę próbowały udowodnić przeciwnikom, że wygrają a co za tym idzie robili wszystko aby tak się właśnie stało. Jednak, jak wszyscy wiemy, „zwycięzca może być tylko jeden” i „niestety” dla rodziców mecz zakończył się wynikiem 0:3.

Tym razem rodzicom nie udało się pokonać drużyny złożonej z trenerów i zawodników ale znając ich podejście jestem pewna – mówi jeden z organizatorów – że już dzisiaj myślą o rewanżu za rok 🙂

Po tym wyczerpującym meczu przyszedł czas na podsumowanie mijającego sezonu judo a był on dla wychowanków sekcji judo MOSiR Bochnia bardzo owocny ale zarazem i  bardzo trudny. Podopieczni MOSiR-u brali udział w licznych turniejach i zawodach, zarówno w kraju jak i za granicą, skąd wracali z wywalczonymi medalami, statuetkami i pucharami. Należy jednak pamiętać, że sukcesy nie przychodzą same ale poprzedzone są wieloma wyrzeczeniami i ciężką, czasem wieloletnią pracą na treningach.

W uznaniu dla zawodników, którzy w tym przemijającym sezonie odnieśli największe sukcesy (lista ich sukcesów jest długa), z rąk Burmistrza Miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego otrzymali drobne upominki.

Te szczególne nagrody otrzymali:

  • Krzysztof Kozak
  • Konrad Stanuszek
  • Wiktoria Żabczyńska
  • Oliwia Wątorek
  • Julia Gut
  • Wiktor Matykiewicz
  • Damian Pławecki
  • Mateusz Pławecki
  • Maja Twardowska

 

Jestem dumna z naszych wychowanków – mówi dyr. MOSiR Sabina Bajdai życzę im jeszcze wielu takich sukcesów.

Nie mogło oczywiście zabraknąć słów uznania i podziękowania dla trenerów, których niewątpliwie pasją jest judo, którzy całe serce wkładają w to aby tę pasję przekazać swoim podopiecznym, którzy swoim zaangażowaniem i wiedzą pomagają im osiągnąć ich wymarzone cele i najwyższe miejsca na podium.

Trenerami naszych Mistrzów są  Waldemar Kowalski oraz Grzegorz Maj ale nie można zapominać również o trenerze Sebastianie Serwińskim, który pracując z najmłodszymi grupami zawodników „zaszczepia”w nich pasję do judo i przygotowuje ich do dalszego rozwoju w tej dziedzinie sportu. Trenerem z „najmniejszym stażem” w szeregach trenerskich MOSiR-u jest Wojciech Tworzydło,który do tej pory prowadził zajęcia DLA DOROSŁYCH ale już od przyszłego sezonu rozpocznie swoja przygodę z najmłodszą sekcją bocheńskiego judo.

Podczas podsumowania całorocznej pracy sekcji judo nie można było zapomnieć o XXI Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni, który zakończył się dosłownie kilka dni temu. Mając go świeżo w pamięci dyr. MOSiR Sabina Bajda omawiając występ naszych zawodników nie mogła nie docenić pracy najstarszej grupy zawodników sekcji judo oraz rodziców naszych podopiecznych, którzy z pełnym zaangażowaniem służyli pomocą zarówno w trakcie przygotowań jak i podczas trwania Turnieju. To dzięki ich pomocy udaje się co roku zorganizować i przeprowadzić Turniej na tak wysokim poziomie.

Bardzo doceniamy zaangażowanie i chęć służenia pomocą – mówi dyr. MOSiR Bochnia Sabina Bajda – jest ona dla nas bezcenna. Cieszę się bardzo, że w tych trudnych czasach, gdzie każdy jest zabiegany, zapracowany, w czasach ciągłej pogoni za pieniądzem wciąż istnieją ludzie, którzy zupełnie bezinteresownie poświęcają swój wolny czas aby służyć nam swoją pomocą. Dziękuję nie tylko za pomoc w organizacji Turnieju w Kopalni Soli ale również za pomoc całoroczną , cieszę się że w każdej sytuacji możemy na Was liczyć i jestem Wam za to ogromnie wdzięczna.

Nie mogę przy tej okazji nie pogratulować wszystkim naszym medalistom Turnieju w Kopalni Soli w Bochni, których całoroczna ciężka praca zaowocowała medalami – mówi Dyr. MOSiR Bochnia –  Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że są to bardzo mocne zawody i zdobycie medalu na tego typu turnieju jest niemałym osiągnięciem.  Na słowa uznania zasługują również zawodnicy, którzy w tegorocznym turnieju w konkurencji drużynowej wywalczyli ZŁOTY medal dla MOSiR-u Bochnia – było ciężko a i tak wygraliście.

Burmistrz Miasta Bochnia skierował również słowa uznania i podziwu do wszystkich ludzi dobrej woli, do wszystkich wolontariuszy, którzy swoją pomocą i pracą, z pełnym poświęceniem pomagają corocznie w organizacji tego trudnego przedsięwzięcia jakim jest organizacja Turnieju Judo w Kopalni Soli.  Jak sam stwierdził – „aż do teraz nie był świadom tego, że przy jego organizacji jest potrzebna tak duża grupa ludzi, którzy pracują przed , w trakcie oraz po zakończeniu turnieju”.

Po tej, niezaprzeczalnie miłej części, przystąpiono do wyróżnień zawodników, którzy brali udział w Turnieju w Kopalni Soli ale niestety zabrakło im „odrobiny szczęścia” i nie udało im się stanąć na podium, otrzymali oni z rąk Burmistrza Miasta Bochnia pamiątkowe dyplomy oraz medale.

 

Podsumowując Turniej w Kopalni Soli oraz kończący się właśnie sezon judo nie można było nie wspomnieć o jeszcze jednej wyjątkowej osobie – Pani Marcie Wałach, która podczas zawodów Bocheńskiej Ligi Judo oraz Turnieju w Kopalni, z własnej woli i zupełnie bezinteresownie, próbowała uchwycić obiektywem emocje naszych judoków podczas walk. Dziękujemy jej za piękne zdjęcia, które również Państwo możecie oglądać na Facebook-u MOSiR Bochnia.

Po tej części programu przystąpiono do omówienia i podsumowania wyników Bocheńskiej Ligi Judo Dzieci.

Podopieczni bocheńskiej sekcji judo brali również udział w comiesięcznych zawodach Bocheńskiej Ligi Judo Dzieci a w jej 7 rundach startowało 118 zawodników.

Podczas swoich całorocznych zmagań w Bocheńskiej Lidze Judo oraz na wszystkich zawodach wyjazdowych judocy zdobywali punkty, które w rezultacie wyłoniły zwycięzców sezonu 2017/2018.

 

 Klasyfikacja końcowa Bocheńskiej Ligi Judo dzieci – (kliknij tutaj)

 

Najlepszym zawodnikiem tego sezonu została Miś Dominika, na miejscu II uplasował się Struzik Jakub a miejsce III zajął Mierzwiński Szymon.

Doceniając sukcesy oraz wysiłek włożony w ich osiągnięcie 49 osób z początku klasyfikacji generalnej zostało uhonorowanych okolicznościowymi statuetkami a 10 dodatkowo otrzymało drobne upominki rzeczowe. Nagrody wręczał Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński.

Nie zapomniano również o zawodnikach z dalszej części klasyfikacji –  również oni otrzymali drobne okolicznościowe upominki.

 

ZDJĘCIA  autorstwa P. Marty Wałach (kliknij tutaj)

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ – Facebook Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni – kliknij tutaj

 

Po oficjalnym zakończeniu rodzice wraz z dziećmi udali się na mały poczęstunek -kiełbaskę z grilla oraz ciasto, które znalazło się na stołach dzięki uprzejmości mam bocheńskich judoków.

Nie mogę nie podziękować wszystkim mamom za wyśmienite, przygotowane przez nie ciasta, które po ceremonii wręczenia nagród były niewątpliwie dodatkową atrakcją wieczoru mówi dyr. Sabina Bajda – bardzo dziękuję w imieniu własnym i wszystkich, którzy mieli okazję skosztować tych smakołyków.

 

Organizatorem Bocheńskiej Ligi Judo Dzieci jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni oraz Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia.

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content