Za nami 1/4 finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 19

W dniach 15 – 16 stycznia br. juniorki starsze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni rywalizowały w Ćwierćfinale Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 19.

W pierwszym dniu turnieju bochnianki musiały uznać wyższość drużyny Bogdanka AZS UMCS Lublin. Początek meczu należał dla zawodniczek z Lublina, dwie szybkie trójki i dwa celne rzuty za dwa punkty dały rywalkom przewaga 10-0. Bochnianki zagrały nerwowo i zbyt szybko chcą odrobić straty, popełniły dużo błędów, Pierwszą kwartę Bogdanka AZS UMCS Lublin wygrała 21-8. Od drugiej kwarty mosirki weszły na swój poziom i starały się gonić wynik, efektem było wygranie trzech kolejne kwarty. Niestety naszej drużynie nie udało się odrobić strat z pierwszej kwarty.

Bogdanka AZS UMCS Lublin – MOSiR Bochnia 59-54 (21-8, 16-17, 13-14, 9-15)

Punkty: Wiktoria Zając 17, Katarzyna Mroczek 15, Magdalena Cabała 15, Nikola Więcek 5, Łucja Dziadowiec 2, Patrycja Czaja 0, Olga Kaźmirek 0, Julia Kolarz 0, Maja Zębala 0.

W drugim dniu MOSiR Bochnia zmierzyło się z gospodarzem turnieju Basket – 4EVER Liceum Sportowe Pabianice. Przez czterdzieści minut toczyła się wyrównana walka, dziewiętnaście razy zmieniało się prowadzenie, jedenaście razy na tablicy widniał remis. Dopiero w ostatniej minucie meczu punkty z spod kosza zdobyła Wiktoria Zając i Magdalena Cabała, a jeden celny rzut osobisty wykorzystała Nikola Więcek. Bochnianki wyszły wtedy na pięciopunktowe prowadzenie, którego nie oddały już do końcowej syreny.

MOSiR Bochnia – Basket 4EVER Liceum Sportowe Pabianice 77-72 (15-17, 22-20, 19-20, 21-15)

Punkty: Wiktoria Zając 25, Katarzyna Mroczek 22, Magdalena Cabała 15, Nikola Więcek 7, Łucja Dziadowiec 6, Patrycja Czaja 2, Olga Kaźmirek 0, Julia Kolarz 0,
Maja Zębala 0.

Niestety regulamin rozgrywek w kategorii U19 przewiduje awans tylko pierwszej drużyny z każdego turnieju ¼ Mistrzostw Polski.

Nagrody indywidualne:
Najlepsza zawodniczka turnieju MOSiR Bochnia – Katarzyna Mroczek
MVP meczu z Basket 4EVER Liceum Sportowe Pabianice – Wiktoria Zając

– Turniej był bardzo wyrównany, mecze kończyły różnicą 5 lub 7 punktów, gratulacje dla drużyny z Lublina, który wygrał wszystkie spotkania. Mimo że nie awansowaliśmy do turnieju półfinałowego dziękuje swoim dziewczyną za walkę i zaangażowanie, każdy mecz na tym turnieju był dobrą nauką, nasz zespół to głównie dziewczęta z rocznika 2004 i młodsze tylko Olga i Łucja to faktyczny rocznik U19 więc za rok mamy szanse poprawić tegoroczny wynik – powiedział trener Rafał Sroka.