Wysokie zwycięstwo MOSiR-u nad Zagłębiem / II liga piłki ręcznej

W sobotę 8 grudnia drugoligowy zespół MOSiR Bochnia gościł w ramach 10 kolejki Zagłębie Sosnowiec, który pokonał wysoko 42:24.

MOSiR Bochnia – MUKS Zagłębie Sosnowiec 42-24 (22-10)

Mocnym akcentem bochnianie rozpoczęli to spotkanie i w 8 minucie prowadzili 6:1. W tym czasie dobrze funkcjonował atak szybki, a goście pomimo kilku naszych błędów nie wykorzystali okazji, by zmniejszyć straty. W miarę upływającego czasu MOSiR grał szybko i celnie , co pozwoliło mu w pierwszej połowie zdobyć 22 bramki, tracąc tylko 10. – Skutecznie zniechęciło to przyjezdnych do gry, a nam pozwoliło częściej wprowadzać zawodników siedzących na ławce rezerwowej – mówi trener bochnian Marcin Bożek. Dobre spotkanie rozegrał Michał Puchalski, grający na pozycji bramkarza oraz Adrian Lubowicki i Michał Dobrzański. W zasadzie od 49 minuty, kiedy to prowadziliśmy 35:17, inicjatywę gry przejęli wcześniej wspomnieni zawodnicy (zmiennicy) i dobrze sobie radzili w grze, doprowadzając do syreny końcowej wynik 42:24. – Cieszymy się z tego zwycięstwa, ponieważ zrewanżowaliśmy się za porażkę w Mysłowicach i jednocześnie podreperowaliśmy swoje konto bramkowe – mówi M. Bożek. – Ostatnie spotkanie w tym roku rozegramy na wyjeździe w Zawierciu i prosimy abyście za nas trzymali kciuki!-

Po meczu trener bochnian Marcin Bożek ocenił występ swojego zespołu oraz odniósł się także do najbliższego spotkania MOSiR – z Viretem Zawiercie w wywiadzie udzielonym m.in. sponsorowi medialnemu naszego zespołu portalowi sportomaks.pl:

Najwięcej bramek – 10 – dla bochnian rzucił Adrian Lubowicki . Jak ocenił występ swojego zespołu? Posłuchajmy wypowiedzi udzielonej sportomaks.pl:

MOSiR Bochnię reprezentowali: Piotr Sądowicz 1, Michał Puchalski – Adrian Lubowicki 10, Michał Dobrzański 8, Wojciech Dziedzic 3, Przemysław Mucha 3, Marcin Janas 3, Filip Pach 3, Miłosz Gabiga 3, Iwo Stopczyński 3, Wojciech Magiera 2, Paweł Waśniowski 2, Michał Jagielski 1, Kamil Liszkiewicz, Marcin Jakubowski.
Trenerem zespołu jest Marcin Bożek, kierownikiem Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

MUKS Zagłębie: Tomasz Postawa 6, Kacper Ciepliński 6, Oktawiusz Jarząbek 3, Olaf Korzyniec 3, Jakub Okoń 2, Oskar Solecki 1, Jan Kosmala 1, Mateusz Żaczek 1, Dawid Piątek, Michał Ferczykowski, Eryk Świerczyk, Piotr Tomkiewicz, Rafał Rotuszniak.
Kary: 6′-14′

Relacja ze zdjęciami na stronie patrona medialnego sportomaks.pl – kliknij tutaj.

Relacja i zdjęcia na stronie Bochnianin.pl – kliknij tutaj.

Kolejne spotkanie na wyjeździe – 16 grudnia walczymy z VIRET CMC Zawiercie. Rozpoczęcie o godz. 18.00, hala OSiR II przy ul. Blanowskiej 40.

Szkolenie zawodników i rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn  są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.

Patronat medialny nad rozgrywkami zespołu MOSiR Bochnia w II lidze piłki ręcznej mężczyzn w sezonie 2018/19 objął: