Wysoka wygrana Contimax MOSiR Bochnia na inauguracji 2 ligi kobiet!

Wielka radość w zespole Contimax MOSiR Bochnia, który w sobotę 5 września podczas inauguracji sezonu 2 ligi koszykówki kobiet odniósł wspaniałe zwycięstwo w starciu z tarnowską drużyną Pałacu Młodzieży.

PM Tarnów – Contimax MOSiR Bochnia 42:92 (16:19, 10:25, 3:24, 13:24)

Punkty dla Bochni zdobyły: Magdalena Puter 23, Monika Malinowska 13, Aisza Buczek 10, Julia Natkaniec 10, Gabriela Rak 10, Natalia Mazur 8, Agnieszka Krawiec 8, Wiktoria Zając 4, Agnieszka Blum 2,Gabriela Czekaj 2, Aleksandra Klimas 2.
Trenerem bocheńskiego zespołu jest Małgorzata Misiuk, asystentem trenera Rafał Sroka.

“W miarę wyrównana gra trwała tylko w pierwszej kwarcie. Już w drugiej bochnianki wypracowały sporą przewagę (głównie dzięki skutecznej grze Aiszy Buczek, Gaby Rak i Julii Natkaniec), którą w kolejnych częściach już tylko powiększały. Przy dużej i bezpiecznej przewadze Małgorzata Misiuk – dla której był to debiut w roli I trenera – mogła rotować składem: szansę gry dostały wszystkie zawodniczki kadry i co ważne, każda w tym meczu zapunktowała” – pisze patron medialny bocheńskiego zespołu Bochnianin.pl. Cała relacja – kliknij tutaj.

“Od pierwszych minut meczu narzucaliśmy swoje tempo gry, jednak widać było po dziewczynach mały stres, który przyczynił się do powstania kilku prostych błędów i “głupich” fauli. W drużynie gospodarzy tylko Liszka doprowadzała do tego, że wynik oscylował blisko remisu. Pierwszy sygnał do mocniejszej gry dała najbardziej doświadczona w naszej drużynie Magda Puter, która kierowała grą w ataku i obronie. Pierwszą połowę skończyliśmy z zaliczką 18 punktów – relacjonuje przebieg meczu II trener bocheńskiego zespołu Rafał Sroka. – Jednak zawodniczki CMB chciały coś udowodnić. 3 kwarta to popis gry w ataku i obronie. Pozwalamy przeciwniczkom na zdobycie tylko 3 punktów w ciągu 10 minut. W czwartej kwarcie to głównie popis zmienniczek, które chciały się pokazać z jak najlepszej strony, efekt – każda z zawodniczek zapisuje się w rubryce zdobyczy punktowych.”

– Bardzo się cieszę, że w tak dobrym stylu zaczęliśmy sezon. Udało się zrealizować wszystkie założenia przedmeczowe oraz wszystkie zawodniczki mogły pograć. Każdego dnia robimy mały krok do przodu, aby stać się lepszym zespołem i grać coraz lepszą i dojrzalszą koszykówkę – powiedziała po spotkaniu trener Misiuk.

Na stronie Facebooka Contimax MOSiR Bochnia – 2 Liga Koszykówka Kobiet zdjęcia z rozgrzewki tuż przed startem na tarnowskim parkiecie- kliknij tutaj i relacja oraz zdjęcia z samego spotkania – kliknij tutaj.

Akcje z meczu:

.

Zainteresowanym przypominamy również artykuł Tomasza Stodolnego redaktora naczelneg0 Bochnianin.pl, który tuż przed inauguracją pisał o zmianach w składzie i przypominał sylwetkę nowej trenerki Contimax MOSiR Bochnia – kliknij tutaj.

Już za tydzień, w sobotę 12 października, bochnianki zagrają na własnym parkiecie z UKS Żak Nowy Sącz. Początek o godz. 18:00. Zapraszamy na pierwszy w tym sezonie mecz w Bochni do Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32. Wstęp wolny! Oprócz sportowych emocji: Nowe koszulki WSPIERAM dla najaktywniejszych kibiców, występy grupy tanecznej ze szkoły tańca New Fresh Space oraz specjalna prezentacja drużyny.

Szkolenie zawodniczek i rozgrywki 2 ligi koszykówki kobiet są współfinansowane ze środków Gminy Miasta Bochnia oraz sponsora tytularnego firmę Contimax S.A. Zespół wspierają również liczne Firmy – Przyjaciele Drużyny.

Patronem medialnym zespołu jest Bochnianin.pl i Kronika Bocheńska.

Śledź nasz zespół na stronie Facebooka Contimax MOSiR Bochnia – 2 liga koszykówka kobiet – kliknij tutaj.