Wyniki XXVIII Memoriałowego Biegu Majora Bacy, Bochnia – Chodenice 07.08.2022

Start-Biegu-Bacy-2022

159 zawodników wystartowało w XXVIII Memoriałowym Biegu Majora Bacy, który odbył się w niedzielę 7 sierpnia 2022 r. w Bochni – Chodenicach. Do mety dotarło 158 biegaczy.

WYNIKI XXVIII MEMORIAŁOWEGO BIEGU MAJORA BACY na stronie dostartu.pl – kliknij tutaj.

WSPARCIE FINANSOWE
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Powiatu Bocheńskiego.
ZADANIE WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA BOCHNIA.

HONOROWY PATRONAT
XXVIII Memoriałowy Bieg Majora Bacy odbywał się pod honorowym patronatem Adama Korty Starosty Bocheńskiego i Stefana Kolawińskiego Burmistrza Miasta Bochnia.

 

 Loga Baca 2022

KU PAMIĘCI
Organizowany od 28 lat Memoriałowy Bieg Majora Bacy odbywa się w ramach uroczystości związanych z uczczeniem pamięci lokalnego bohatera majora Jana Antoniego Kaczmarczyka, partyzanta AK zastrzelonego przez hitlerowców. Ta cykliczna impreza łączy ze sobą walory sportowe i zdrowotne wraz z edukacyjnymi i historycznymi, dając możliwość szczególnego uczczenia tych ważnych dla lokalnej historii wydarzeń.

START BIEGU GŁÓWNEGO
Sygnał do startu XXVIII Memoriałowego Biegu Majora Bacy dał Gustaw Korta zastępca burmistrza Miasta Bochnia w obecności Ryszarda Drożdżaka wicestarosty bocheńskiego.

TRASA
Zawodnicy biegu głównego pokonali trasę o długości 10 km – dwie pętle ulicami: Chodenicką i Karosek.

PIERWSI NA MECIE
Pierwszy metę XXVIII Memoriałowego Biegu Majora Bacy przekroczył Kamil Walczyk z Makowa, pokonując 10-kilometrową trasę w 30 minut (00:30:57.39). Tym samym pobił on ubiegłoroczny najlepszy wynik, należący do Aleksandra Dragana z Kieleckiego Klubu Lekooatletycznego, który wówczas uzyskał czas 00:32:49.39. Do pobicia rekordowego czasu, który należy do Ruslawa Sauczaka, który dziewięć lat temu pokonał ten dystans z wynikiem 00:29:57, pozostało więc niewiele. Drugie miejsce w tym roku z czasem 00:32:59.99 zdobył Tomasz Wójcik z miejscowości Rudze,  klubu Aktywna Pszczyna Runners Team.  Trzeci na podium stanął zakopiańczyk Patryk Rydziński z UKS Filipides Teresin z czasem 00:33:31.28.

Kamil-Walczyk-I-miejsce-Baca-2022
Pierwsze miejsce wywalczył Kamil Walczyk, który już na początku prowadził, znacząco wyprzedzając swoich rywali.

I-miejsce-open-Baca-2022-Kamil-Walczyk
Kamil Walczyk pierwszy na mecie!

Zwycięzcy biegu głównego: Kamil Walczyk (I miejsce), Tomasz Wójcik (II miejsce), Patryk Rydziński (III miejsce). Obok podium Ryszard Drożdżak wicestarosta powiatu bocheńskiego (z lewej) i Gustaw Korta zastępca burmistrza Miasta Bochnia. Gratulacje zwycięzcom składa Sabina Bajda dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni.

NAJSZYBSZE KOBIETY
Wśród kobiet najlepszy czas 00:40:05.92 osiągnęła Maria Bahranowska-Kilian, reprezentująca AZS AWF Kraków Masters. Rekord na tej trasie wśród kobiet należy do zawodniczki z tego samego klubu Katarzyny Broniatowskiej, która w 2018 roku pokonała ten dystans z czasem 00:34:59. Drugie miejsce wywalczyła bochnianka Karolina Brzegowa z czasem 00:41:44.83. Trzecia wśród kobiet metę przekroczyła krakowianka Monika Bartuś, która przekroczyła metę z czasem 00:44:22.25.

I-miejsce-open-Kobiet-Maria-Bahranowska-Kilian-Baca-2022
I miejsce open kobiet Maria Bahranowska-Kilian.

Zwyciezczynie-kategorii-open-kobiet-Baca-2022.Zwyciężczynie kategorii open kobiet.

PODIUM W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH
Oprócz klasyfikacji generalnej biegacze nagradzani byli w poszczególnych kategoriach wiekowych – wyniki, przypominamy, na stronie do startu.pl (nagrody się nie duplikują, więc osoby, które były nagradzane w kategorii open, nie były brane pod uwagę w klasyfikacji wiekowej).

81 BIEGACZY Z POWIATU BOCHEŃSKIEGO
– Ponad połowa startujących w tym roku (podobnie jak w ubiegłym), to biegacze z powiatu bocheńskiego – mówi dyrektor biegu Sabina Bajda. – Cieszy nas fakt, że ta dyscyplina sportowa cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności. – W XXVIII edycji biegu na starcie stanęło 81 mieszkańców powiatu bocheńskiego, w tym 18 kobiet.

Wyniki biegaczy powiatu bocheńskiego
– Pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji powiatu bocheńskiego wśród mężczyzn zdobył Adam Rębilas z Nowego Wiśnicza, który wynikiem  00:33:40.78 poprawił swój ubiegłoroczny czas 00:34:35.03 (wtedy również był pierwszy w opisywanej kategorii).
– Drugie miejsce w klasyfikacji powiatowej wybiegał również wiśniczanin Krzysztof Filipek z czasem 00:35:53.84.
– Trzeci na mecie był bochnianin Krzysztof Goc z czasem 00:36:39.32.

Zwyciezcy-Powiatu-Bochenskiego
Zwycięzcy Powiatu Bocheńskiego.

Wśród kobiet – mieszkanek powiatu bocheńskiego kolejne miejsca zajęły:
– pierwsze bochnianka Karolina Brzegowa z czasem 00:41:44.83,
– drugie Karolina Kokoszka, biegająca w WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz z czasem 00:46:54.99,
– trzecie Marzena Gut, z Borku, biegająca w Salt Runners Bochnia z czasem 00:46:57.97

Kobiety-I-miejsce-w-powiecie-bochenskim-Karolina-BrzegowaPowyżej: kobiety – I miejsce w Powiecie Bocheńskim Karolina Brzegowa.

 

Kobiety: II-i-III-miejsce-w-powiecie-bochenskim-Baca-2022
Kobiety: II i III miejsce w Powiecie Bocheńskim.

UROCZYSTOŚĆ DEKORACJI ZWYCIĘZCÓW
Uroczystość  dekoracji zwycięzców XXVIII Memoriałowego Biegu zaszczycili swoją obecnością Ryszard Drożdżak wicestarosta powiatu bocheńskiego i Gustaw Korta zastępca burmistrza Miasta Bochnia. Zwycięzcy biegu głównego otrzymali nagrody finansowe, dzieci i młodzież pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Ponad 80 lat różnicy między najmłodszym a najstarszym zawodnikiem!
Wśród biegaczy wyróżniono również (jak co roku) najstarszych i najmłodszych. Tutaj padają naprawdę rekordy! Na starcie pojawiła się znana w środowisku biegaczy siedemdziesięcioośmioletnia tarnowianka Barbara Prymakowska. Najstarszym, wyróżnionym zawodnikiem był znany bochnianin Zygmunt Malewski (r. 1940). Najmłodszy biegaczem był póltoraroczny (z 2021 roku) Szymon Górka ze Stanisławic i w kolejności (z 2020 roku) Jan Kapałka z  z Jodłówki i Dominik Bułat.

Barbara-Prymakowska-i-Zygmunt-Malewski-Baca-2022

Na zdjęciu najstarsi i wierni zawodnicy Biegu Majora Bacy: Barbara Prymakowska i Zygmunt Malewski.

Najmlodszy-uczestnik-Baca-2022-Szymon-GorkaNa podium Szymon Górka – najmłodszy uczestnik biegu dla dzieci i młodzieży.

REKORD UCZESTNIKÓW BIEGU DZIECI I MŁODZIEŻY!
Tuż przed biegiem głównym w trakcie memoriału przeprowadzono bieg dla dzieci i młodzieży. Po raz kolejny padł tutaj rekord – na starcie stanęło 176 zawodników (o 6 więcej niż w ubiegłym roku). Młodzi biegacze startowali w czterech kategoriach wiekowych – do lat 6, 8, 12 i 16. Najliczniejszą grupę stanowili jak zwykle najmłodsi – dzieci do lat 6 (36 chłopców, 25 dziewczynek). Młodzież miała do pokonania dystans około 1 km, natomiast dzieci młodsze do lat 6 – 200 m, do lat 8 – 400 m, do lat 12 – 800 m.

Co roku obserwujemy wzrost zainteresowania biegiem dla dzieci i młodzieży – mówi dyrektor biegu S. Bajda. – Szczególnie wśród najmłodszej grupy swoje zaangażowanie wykazują nie tylko biegacze ale również ich rodzice. Gratulujemy młodym zawodnikom i dziękujemy rodzicom za zaszczepianie dzieciom miłości do ruchu. –

Bieg-dla-dzieci-i-mlodziezy-Najmłodszym biegaczom towarzyszyli na trasie rodzice.

Wyniki biegu dzieci i młodzieży, Baca 2022 – kliknij.

NAGRODY
Wszyscy uczestnicy biegu głównego otrzymali pamiątkowe koszulki. Na szyjach tych zawodników, którzy ukończyli zmagania, zawisły medale. Zwycięzcy biegu głównego (jak już wspominaliśmy) otrzymali nagrody finansowe, dzieci na podium dyplomy i nagrody rzeczowe. Najstarsi zawodnicy otrzymali drobne upominki, a dla trzech najmłodszych zawodników przeznaczono pluszaki.

PIKNIK NAD RABĄ
Biegowi, którego meta znajdowała się przy budynku OSP w Chodenicach, towarzyszył Piknik nad Rabą. W jego programie było wiele atrakcji dla całych rodzin, konkursy i gry, wesołe miasteczko, grillowanie oraz na zakończenie zabawa przy muzyce.

Piknik-nad-Raba-Copy.jpg 2022-08-08
Gry sportowe w ramach Pikniku nad Rabą zostały zorganizowane przez sekcję piłki ręcznej MOSiR Bochnia.

Wesole-Miasteczko-Baca-2022-
Dzieci na Pikniku nad Rabą miały okazję skorzystać z licznych atrakcji oferowanych przez wesołe miasteczko.

PODZIĘKOWANIA
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy zawodnikom, którzy brali udział w XXVIII Memoriałowym Biegu Majora Bacy oraz uczestnikom Pikniku nad Rabą. Dziękujemy również tym, którzy zechcieli wesprzeć nasze przedsięwzięcie, przede wszystkim Województwu Małopolskiemu, Starostwu Powiatowemu w Bochni i Miastu Bochnia za wsparcie finansowe. Bocheńskiej Policji i Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej w Bochni i Ochotniczej Straży Pożarnej w Chodenicach (współorganizatorowi) oraz harcerzom i wolontariuszom za wsparcie organizacyjne.

ZDJĘCIA
Bieg dzieci i młodzieży oraz Piknik nad Rabą, Baca 2022 na profilu facebookowym MOSiR Bochnia – kliknij tutaj.
Baca 2022: bieg główny i dekoracja zwycięzcówkliknij tutaj.
Zdjęcia z mety biegu głównego – kliknij.
Zdjęcia na portalu internetowym Bochnianin.pl – kliknij tutaj.
Zdjęcia na portalu mojabochnia.pl – kliknij tutaj.

Zawody w roli spikera relacjonował Czesław Fluder.

Organizatorami XXVIII Memoriałowego Biegu Majora Bacy byli:
– Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni,
– Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia,
– Salt Runners Bochnia,
– Urząd Miasta Bochnia,
– OSP Chodenice.

W organizacji Turnieju pomagali nam:
– Komenda Powiatowa Policji w Bochni
– Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni
– Straż Miejska w Bochni
– Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Bochni
– firma OUTLET MEBLE Bochnia – Meble Niemieckie – Bochnia BGM s.c.
– Pan Stanisław Famielec, najaktywniejszy od lat wolontariusz

Patronat medialny:
Kronika Bocheńska i Bochnianin.pl

Życiorys Majora Bacy – kliknij tutaj.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content