WICEMISTRZOSTWO MAŁOPOLSKI DZIECI!!! – piłka ręczna

17 czerwca 2018 r. odbył się ostatni – finałowy turniej w ramach małopolskiej ligi piłki ręcznej kategorii dzieci, czyli chłopców urodzonych w latach 2005 i młodszych. W walce o mistrzostwo ligi liczyły się 3 drużyny: MOSiR Bochnia, SKS Kusy Kraków oraz UMKS PMOS Chrzanów. Liderem była nasza drużyna, posiadająca na koncie tyle samo punktów co zespół SKS Kusy Kraków – 21.

Jak się okazało walka byłą niezwykle zacięta i emocjonująca. Wszystkie spotkania kończyły się zwycięstwami jednego z zespołów różnicą zaledwie jednej bramki, z wyjątkiem starcia MOSiR Bochnia – UMKS PMOS Chrzanów. Tu do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Poniżej prezentujemy wyniki naszej drużyny:

MOSiR Bochnia – UKS Czwórka Libiąż   17:16   (9:6)

MOSiR Bochnia – UMKS PMOS Chrzanów  18:18 k. 3:2

MOSiR Bochnia – SKS Kusy Kraków  12:13   (5:6)

Wspaniały sukces odniosła nasza drużyna, która cały cykl rozgrywek zakończyła na drugim miejscu! Zwycięstwo w lidze zapewniła drużyna SKS Kusy Kraków, wyprzedzając MOSiR o jeden punkt, bądź o jedną bramkę, która zdecydowała o zwycięstwie w bezpośrednim starciu pomiędzy zainteresowanymi zespołami. Gratulujemy serdecznie podopiecznym trenerów Ewy Salamon oraz Jakuba Pacha fantastycznej walki na przestrzeni całego sezonu oraz fantastycznego osiągnięcia, jakim zakończyli obecny sezon. Wywalczyć wicemistrzostwo w gronie 14 zespołów walczących w naszym województwie było niezwykle trudno. Mamy nadzieję, że kontuzjowani zawodnicy szybko wrócą do zdrowia i dalej będą się rozwijać ciężko trenując w naszym klubie. Sezon był ciężki – teraz zasłużone wakacje, a od sierpnia wracamy do pracy pełni zapału.

W ostatnim turnieju MOSiR reprezentowali oraz rzucali bramki:

Łukasz Kruk, Kacper Kluz, Karol Cichoń, Dawid Oświęcimka, Bartosz Kokoszka, Bartłomiej Kaźnica 1, Bartosz Kołodziej 1, Jakub Noskowiak 3, Mateusz Bożek 5, Eryk Smęda 7, Michał Wojs 14, Maciej Maliszczak 17

Z powodów zdrowotnych zabrakło na turnieju finałowym kilku zawodników, którzy również stanowili o sile tego zespołu. Oczywiście trenerzy liczyli się z taką sytuacją, bo nie można zagrać wszystkich meczów w całym roku bez urazów, ale nie możemy zapomnieć o naszych zawodnikach. A są to:

Filip Gibała, Antoni Kasperski, Oskar Stabrawa,  Maciej Niedźwiedź, Kacper Wadoń, Kacper Staśto, Mikołaj Brzegowy, Dawid Serafin

Mamy nadzieję, że zawodnicy, którzy przewinęli się w tym roku przez naszą drużynę powrócą do treningów zachęceni wspaniałymi wynikami wywalczonymi w sezonie 2017/2018. Serdecznie zapraszamy na treningi już w sierpniu, a kolejne świetne występy będą kontynuowane w kategorii młodzik.

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content