Udany weekend kadetek B MOSiR Bochnia!

W miniony weekend koszykarki MOSiR Bochnia odniosły dwa zwycięstwa w małopolskiej lidze kadetek B. W piątkowym spotkaniu pokonały wysoko  Pałacem Młodzieży Tarnów, w niedzielę powtórzyły sukces z Wisłą Kraków!

26.10.2018
MOSiR Bochnia – MKS PM Tarnów 96 : 66 (31:13,19:14,31:18,15:21)

Mecz typowo ofensywny, jeśli można mówić o dobrej obronie bochnianek w pierwszej kwarcie i prowadzeniu 19:0, to z biegiem czasu mosirki częściej myślały o zdobywaniu punktów niż obronie.
– Pierwsze minuty meczu wzorowe, niestety w następnych kwartach zapominaliśmy o obronie. W tym meczu, gdzie wynik ani przez chwilę nie był zagrożony, może nie miało to dużego wpływu, natomiast z mocniejszymi drużynami będzie nas słono kosztować – mówi trener bochnianek Rafał Sroka.

Bardzo dobrze pod koszami spisywały się Magda Cabała i Wika Zając, na obwodzie duo Kaśka Mroczek i Nikola Gałek. Cieszy też fakt, że aż 11 zawodniczek punktowało.

Punkty dla MOSiR zdobyły: Cabała 28, Zając 27, Mroczek 12, Gałek 12, Czaja 6, Kural 4, Więcek 3, Starma 2, Ficek 2, Despet 2, Kowalik, Francuz .

Więcej zdjęć z tego spotkania na stronie Facebooka Koszykówka Bochnia – kliknij tutaj.

28.10.2018
MOSiR Bochnia – Wisła Can Pack Kraków 83 :61 (26:16,21:17,23:10,13:18)

Po zwycięstwie w piątek kadetki B wybiegły ponownie na parkiet, tym razem gościły drużynę Wisła Can – Pack Kraków. Bochnianki rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 6-0, natomiast krakowianki nie chciały sprzedać skóry tanio i dzielnie nadrabiały straty.
Mosirki ciągle stawiały swoje warunki gry głównie dzięki trio Zając, Cabała, Gałek i sukcesywnie powiększały przewagę.
Bardzo dobrą zmianę w 4 kwarcie dały Więcek i Despet, a chwilę później na tablicy widniał wynik 79 – 47. Ostatnie minuty to run 11 do 2 dla Wisły, która ambitnie chciała pomniejszyć wysokość przegranej.

– Było widać, że dziewczętom brakuje świeżości, natomiast mimo to grały o wiele lepiej w szybkiej kontrze niż w meczu z Tarnowem. Cieszą dwie wygrane z drużynami, które stanowią czołówkę ligi – podkreśla R. Sroka.

Punkty MOSiR: Zając 27, Cabała 17, Gałek 12, Więcek 7, Mroczek 7, Ficek 4, Czaja 4, Despet 2, Starma 2, Kural 1, Kowalik, Francuz.

W sumie kadetki B MOSiR Bochnia mają na koncie trzy zwycięstwa (pierwsze z Nowym Sączem). Kolejne spotkanie, kadetki B rozegrają 4 listopada w Niepołomicach. Trzymamy kciuki!