Udany rewanż w Katowicach! / II liga piłki ręcznej mężczyzn

VIII kolejka – ósme zwycięstwo!

W niedzielnej, pierwszej kolejce II rundy II ligi piłki ręcznej mężczyzn drużyna z Katowic podejmowała bocheńskich szczypiornistów.

MKKS Gloria Katowice – MOSiR Bochnia 26:37 (10:17)

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy, później było wiele remisów. W 18-ej minucie przy wyniku 7:7 to mosirowcy serią czterech skutecznych trafień wyszli na prowadzenie i w 22 minucie doprowadzili do wyniku 7:11. Duża w tym zasługa naszego bramkarza Jarosława Guta, który w tym dniu popisywał się w całym spotkaniu efektownymi i skutecznymi obronami. Ostatnie dwie minuty pierwszej połowy także należały do bocheńskich szczypiornistów i po gwizdku kończącym pierwszą część spotkania wynik wynosił 10:17 dla MOSiR.
W drugiej połowie do 43-ej minuty wydawało się, iż spotkanie jest już rozstrzygnięte, ponieważ po rzucie Mateusza Bujaka widniał wynik 15:25. Od tego momentu gospodarze wykorzystali mniejsze doświadczenie naszych młodych szczypiornistów i zdobyli z małym wyjątkiem sześć kolejnych trafień (jedną bramkę w tym czasie zdobył Mateusz Zubik). I tak w 49-ej minucie stopniała nasza przewaga do pięciu trafień 21:26. W następnych minutach trzy trafienia z rzędu zanotował Filip Pach lecz gospodarze nie zwalniali tempa gry i w 56-ej minucie było 26:31. W tym czasie oba zespoły wykazały dużo nerwowości. Końcówka meczu jednak należała do nas, gdyż gospodarze zdobyli tylko jedną bramkę, a bochnianie sześć.

Cieszymy się ze zwycięstwa na trudnym terenie, gdyż udał nam się rewanż za poprzedni sezon, w którym to przegraliśmy właśnie z Glorią Katowice różnicą 4-ech trafień (na ich terenie)- mówi trener bochnian Marcin Bożek. Dziękuję wszystkim zawodnikom za ambitną postawę i skuteczną grę, która pozwoliła nam odnieść ósme zwycięstwo w tym sezonie.-

Do protokołu zawodów wpisali się wszyscy zawodnicy (zdobyli bramki) oprócz Wojtka Dziedzica, który głównie grał w obronie i miał mniej możliwości do zdobycia bramek, lecz wywalczył rzut karny.

Bramki w niedzielnym spotkaniu zdobyli: Mateusz Zubik 10, Filip Pach 8, Mateusz Bujak 4, Michał Dobrzański 4, Mateusz Rogóż 3, Łukasz Urbanowicz 2, Paweł Waśniowski 2, Marcin Janas 1, Wiktor Czubala 1, Iwo Stopczyński 1, Tomasz Wolnik 1.
Kierownikiem zespołu jest Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.