Udana inauguracja: MOSiR I Bochnia – SKS Kusy II Kraków 40:25 (20:12) / Małopolska Liga Młodzików

02.12.2021
Małopolska Liga Piłki Ręcznej Młodzików gr. F o miejsca 1-8, kolejka 1
MOSiR I Bochnia – SKS Kusy II Kraków 40:25 (20:12)

W miniony czwartek 2 grudnia szczypiorniści Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni rozegrali 1 kolejkę w ramach rozpoczynających się rozgrywek Małopolskiej Ligi Piłki Ręcznej Młodzików grupy F o miejsca 1-8. Inauguracyjne spotkanie, na którym bochnianie mieli przyjemność gościć szczypiornistów Kusego, zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy. Chłopcy zagrali dobre spotkanie. Na parkiecie widać było ich pełne zaangażowanie i mobilizację od pierwszej do ostatniej minuty.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Oskar Pabian zdobywca 14 bramek, Jakub Pieprzyca, który znakomicie spisał się w bramce, a oprócz tego zdobył 2 bramki po rzutach przez całe boisko, gdyż przeciwnicy grali siedmioma w polu, Olaf Wojtalik, który świetnie spisywał się w obronie, a ponadto zdobył 6 bramek, będąc krytym indywidualnie przez długą część meczu. Równie dobrą postawą, szczególnie w ataku, wykazał się Aleksander Paluch, zdobywca 9 bramek.

Wszyscy grali bardzo dobrze
-Wszyscy zawodnicy grali w tym dniu bardzo dobrze, o czym świadczy wynik z przeciwnikiem, który w swojej grupie eliminacyjnej zajął 3 miejsce. Bardzo dobrze zespołem kierował kapitan Dominik Norek, zdobywca 3 bramek i niekwestionowany przywódca tej drużyny. Kacper Czarnota, grając z urazem, rzucił 3 bramki. Również i Jakub Dyga, borykający się z problemami zdrowotnymi (uraz łokcia), zagrał dobre spotkanie, skutecznie uniemożliwiając przeciwnikowi zdobywanie bramek, a swoimi szybkimi wyjściami do kontry, nękał przeciwnika. Adam Sitko kilka razy pokazał niezwykle dynamiczne wejście w szeregi obronne przeciwnika, czym skutecznie ich zaskoczył. Na szczególną uwagę zasługuje również pierwszy występ w zespole Gabriela Węgrzyniaka – chłopak trenuje z nami od 3 tygodni i o mały włos nie zdobył właśnie pierwszego gola (niestety skuteczną interwencją popisał się bramkarz gości). Cieszy również fakt, że do zespołu powrócili po długich przerwach Witek Gajewski i Jan Mucha. Miejmy nadzieję, że chłopcy z zapałem będą nadal trenować – mówi trener bochnian Łukasz Gicala.-

Skład MOSiR Bochnia i bramki: Oskar Pabian 14, Aleksander Paluch 9, Olaf Wojtalik 6, Jakub Pieprzyca 2, Adam Sitko 2, Kacper Czarnota 3, Dominik Norek 3, Jakub Dyga 1, Witold Gajewski, Jan Mucha, Gabriel Węgrzyniak.

Relacje z meczu, który odbył się w hali sportowej I LO w Bochni, na kanale YouTube MOSiR Bochnia.
Część 1:

Część 2:

Dwie następne kolejki – na wyjeździe
12 grudnia w ramach 3 kolejki nasi młodzicy walczyć będą na wyjeździe z SPRT LUKS Skrzyszowem, a 17 grudnia w ramach 2 kolejki z UKS Świt VIATEC Szaflarami. Trzymamy kciuki!

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content