U16: Wygrana z Tarnowem

W sobotę 14 grudnia koszykarki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni zwyciężyły w spotkaniu z tarnowiankami. Mecz rozegrano w ramach 2 kolejki małopolskiej ligi kadetek A.

MOSiR Bochnia – MKS PM Tarnów 65:49 (20:14, 18:12, 16:16, 11:7)

Początek nerwowy w wykonaniu bochnianek, co wykorzystują tarnowianki obejmując prowadzenie 8-3. Mosirki szybko zwierają szyki i udanie gonią wynik, kończąc kwartę 20:14. Kolejne trzy kwarty wyglądały bardzo podobnie – prowadzenie gospodyń 10-14 punktów.

-Trudno się gra z drużyną, która przez 40 minut gra strefą w obronie “murując”strefę podkoszową – mówi trener bochnianek Rafal Sroka. – Jednak to nie jest wymówka na to, że bijemy głową w mur zamiast grać swoją koszykówkę. Niby prowadzenie ani przez moment nie było zagrożone, ale powinniśmy dobitniej wykorzystywać swoją przewagę.-

Punkty dla Bochni: Cabała 22, Zając 16, Gałek 12, Więcek 6, Mroczek 5, Czaja 2, Kolarz 2, Despet, Lekka, Gajek, Kot.

Zdjęcia na stronie Facebooka Koszykówka Bochnia – kliknij tutaj.

Mecz rozegrano w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego w Bochni.

Kolejne spotkanie kadetki rozegrają 18 stycznia 2020 r. na wyjeździe z Wisłą CANPACK Kraków.