U16: Kadetki A MOSiR Bochnia wygrywają w Nowym Sączu

W sobotę 29 lutego Kadetki A (rocznik 2004) Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni rozegrały zaległe, wyjazdowe  spotkanie w Nowym Sączu, gdzie różnicą 18 punktów pokonały zespół UKS Żak. Był to 5 mecz i 5 zwycięstwo bochnianek w lidze małopolskiej.

UKS Żak Nowy Sącz – MOSiR Bochnia 53:71 (7:20, 14:13, 10:24, 12:14)

Początek nie wskazywał na tak okazałe zwycięstwo bochnianek, dopiero w 5 minucie mosirki wychodzą na prowadzenie i nie oddają go do końca. Bardzo dobre zawody rozgrywa Nikola Gałek i jej młodsza koleżanka Nikola Więcek. Pod koszami bryluje Magda Cabała i Julka Kolarz.

„Dziewczyny zagrały bardzo dobrze w obronie, w ataku musimy poprawić decyzyjność i szybkość gry – mówił po spotkaniu trener bochnianek Rafał Sroka. – „Ogólnie jestem zadowolony z postawy moich zawodniczek, bo wiadomo nie od dziś, że Sącz to trudny teren.”

Skład/Punkty MOSiR Bochnia: Magdalena Cabała 24, Nikola Gałek 13, Nikola Więcek 8, Patrycja Czaja 7, Julia Kolarz 6, Katarzyna Mroczek 6, Emanuela Despet 5, Maja Zębala 2, Maja Kot, Klaudia Palej, Natalia Kowalik.

Zdjęcia ze spotkania na Facebooku Koszykówka Bochnia – kliknij tutaj.

Obecnie po 5 meczach mamy 10 punktów i zajmujemy I miejsce w tabeli.

OSTATNI MECZ I TURNIEJ – zapowiedź
Za tydzień (7 marca)  bochnianki ostatni mecz ligowy w kategorii U16 rozegrają na wyjeździe z Wisłą Kraków (spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 w hali krakowskiego klubu przy ul. Reymonta 22).

W dniach 14-15 marca odbędzie się turniej poligowy, którego gospodarzem będzie MOSiR Bochnia.

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content