Tarnów zdobyty!!! / II liga kobiet

W sobotę 22 grudnia drugoligowy zespół Contimax MOSiR Bochnia zwyciężył w wyjazdowym spotkaniu z Tarnowem! Przed nami jeszcze dwa spotkania w II rundzie.

MKS PM Tarnów – Contimax MOSIR Bochnia 64 – 74 (13:21, 19:12,20:26,12:15)

Bochnianki, które w pierwszym spotkaniu przegrały u siebie 7 punktami, tym razem chciały się zrewanżować tarnowiankom. Przyjezdne rozpoczęły z dużą werwą, wychodząc szybko na prowadzenie 9:2.

Gospodynie trochę sennie, jakby były pewne, że prędzej czy później odrobią stratę. Wracająca po przerwie Magda Puter zdobywa w tym czasie 9 punktów i wyprowadza mosirki na prowadzenie 21:13.

W drugiej kwarcie do głosu dochodzą zawodniczki Pałacu.  Debora Sajdak indywidualnymi akcjami doprowadza do wyniku remisowego 31:31.

Trzecia część spotkania to mocna obrona MOSiR, na czele której stała Aisza Buczek. Zbierała i blokowała wszystko co się pojawiało w zasięgu jej długich ramion, dodatkowo kilkakrotnie popisała się rzutami z dystansu. Bardzo dobrą zmianę dawały Ola Poradowska i Julia Natkaniec, które często kończyły akcje w szybkim ataku, a Ola Klimas regularnie dziurawiła siatkę rzutami za 3.

W czwartej kwarcie, mimo usilnych dążeń tarnowianek aby odrobić straty, mosirki były pewne swego. Grały jak jeden kolektyw. Kiedy do końca meczu pozostało 1,5 minuty a na tablicy widniał wynik 74:59 było wiadomo, że Contimax odniesie ważne zwycięstwo w Tarnowie.

Skład/Punkty Contimax MOSiR Bochnia: Klimas 15, Buczek 14, Puter 14, Natkaniec 12, Poradowska 11, Marczyk 4, Rak 2, Ochel 2, Dziadoń, Rudnik.
Trener: Maciej Starowicz, kierownik Rafał Sroka.

Relacja z meczu na stronie patrona medialnego Bochnianin.pl kliknij tutaj.

Kolejne spotkanie również na wyjeździe – 5 stycznia 2019 r. dziewczyny walczyć będą z UKS Żakiem Nowy Sącz.

Szkolenie zawodniczek i rozgrywki II ligi koszykówki kobiet są współfinansowane ze środków Gminy Miasta Bochnia oraz sponsora tytularnego firmę Contimax S.A. Zespół wspierają również liczne Firmy: BZUK, Fisher King, Nowy Wiśnicz, EKOMBUD, Travel Perfect, Pizzeria Bazylia, Kreatywne Fryzjerstwo Ewelina Jodłowska, KRISTALL, HARDWOOD, Szkoła językowa: Wallstreet Your English, PSS Społem Bochnia, Chilli Mili, Krawczyk wypożyczalnia sprzętu budowlanego.