Sztafetowe Biegi Przełajowe rozpoczynają nowy sezon rywalizacji międzyszkolnej.

Miejskie Zawody Sportowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców rozpoczęły nowy sezon rywalizacji międzyszkolnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Zawody odbyły się w czwartek 27 września 2018r, na Stadionie MOSiR-u Bochnia a ich celem było wyłonienie dwóch najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców, które będą reprezentowały Miasto Bochnia na Zawodach Powiatowych.

Do rywalizacji w tej konkurencji zgłosiły się reprezentacje Szkół:

KATEGORIA DZIEWCZĄT

 • PSP Nr 1 w Bochni

 • PSP Nr 4 w Bochni

KATEGORIA CHŁOPCÓW

 • PSP Nr 1 w Bochni

 • PSP Nr 4 w Bochni

 • PSP Nr 5 w Bochni

 • PSP Nr 7 w Bochni

W zawodach startowały reprezentacje szkół oddzielnie dziewcząt i chłopców a każda reprezentacja składała się 10 uczniów/uczennic rocznik 2003, 2005 i 2005.

Dziewczęta i chłopcy mieli do pokonania 10 x 1000 m.

Jak na pierwsze zawody przystało emocje były duże, wspaniały doping  a i zawodnicy „dawali z siebie wszystko” i pomimo zdarzających się na trasie kryzysów każdy starał się ukończyć swój bieg w czasie dla siebie najlepszym z możliwych. Taki właśnie „kryzys dopadł” drużynę PSP Nr 4 , która z powodu kontuzji jednego z zawodników nie ukończyła sztafety i odpadła z rywalizacji.

Drużyny walczyły zarówno o jak najlepszą lokatę ale również o awans do kolejnego etapu rozgrywek – Zawodów Powiatowych, które odbędą się już w najbliższą środę 3 października w Łapanowie.

Walka była zacięta ale drużyna zwycięska okazała się bezkonkurencyjna i nie dając innym nawet najmniejszych szans konsekwentnie realizowała swój cel.

I miejsce – w pięknym stylu – zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców, zdobyły reprezentacje PSP Nr 1 w Bochni. Na miejscu drugim w kategorii chłopców uplasowała się drużyna PSP Nr 5 w Bochni a w kategorii dziewcząt drużyna PSP Nr 4 w Bochni, obie drużyny wraz ze zdobywcami miejsca I – uzyskały awans do kolejnego etapu rozgrywek.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ kliknij tutaj

Ja ze swojej strony  mówi organizator zawodów pragnę gorąco podziękować nie tylko nauczycielom ale zwłaszcza uczniom wszystkich szkół za tak liczny udział w pierwszych, inaugurujących nowy sezon zawodach. Bardzo mnie cieszy Wasz zapał i  liczę na to, że aż do samego końca tegorocznych rozgrywek ten zapał Was nie opuści a wręcz przeciwnie – będzie coraz większy.  Życzę Wam samych sukcesów i przy okazji również dobrej zabawy.

Poniżej podajemy szczegółowe wyniki:

KATEGORIA DZIEWCZĄT

 1. PSP Nr 1 w Bochni – awans

 2. PSP Nr 4 w Bochni – awans

KATEGORIA CHŁOPCÓW

 1. PSP Nr 1 w Bochni – awans

 2. PSP Nr 5 w Bochni – awans

 3. PSP Nr 7 w Bochni

 4. PSP Nr 4 w Bochni – dyskwalifikacja

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content