Szósta kolejka – szóste zwycięstwo!!! Drugoligowi szczypiorniści MOSiR Bochnia nie zawiedli jako liderzy!

W sobotę 28 października drugoligowy zespół szczypiornistów MOSiR Bochnia rozegrał przedostatnią kolejkę I rundy. Na wyjeździe pokonał Krakowiaka i po raz kolejny potwierdził swą mocną pozycję w Grupie IV A.

Krakowiak Szkoła Gortata & MOSiR Bochnia 31:42 (14:19)

Spotkanie wydawało się być meczem do jednej bramki. Jednak gospodarze, którzy w tym sezonie dysponują odmiennym składem walczyli bardzo ambitnie i wykazywali duże zaangażowanie boiskowe. Do jedenastej minuty utrzymywał się remis i po rzucie Krzysztofa Miodońskiego widniał wynik 8:8. W kolejnych minutach pierwszej połowy bochnianie lepiej spisywali się i zdobyli 10 bramek przy stracie 6-u, co pozwoliło schodzić na przerwę z wynikiem 14:18 dla MOSiR. W drugiej odsłonie spotkania obydwa zespoły rozgrywały “radosny handball”, czego efektem był grad bramek i wiele błędów. Pomimo tego nasi szczypiorniści w tej części meczu zdobyli 22 bramki, natomiast gospodarze 17. – Jako trener mogę być zadowolony tylko i wyłącznie z wyniku, gdyż w naszej dyscyplinie nie często zdarza się wynik przekraczający liczbę czterdziestu bramek – mówi szkoleniowiec bochnian Marcin Bożek– Ponadto jak wiemy derby ligowe rządzą się swoimi prawami. Brakło nam troszkę koncentracji, nad którą musimy w bieżącym tygodniu popracować, gdyż następny nasz rywal  Vive II Kielce na pewno nie pozwoli nam na choćby chwilę dekoncentracji i jestem przekonany, że postawi twarde warunki gry na swoim boisku.-

Bramki dla MOSiR zdobyli: Mateusz Zubik 11, Mateusz Bujak 8, Filip Pach 7, Michał Dobrzański 4, Łukasz Urbanowicz 4, Marcin Janas 3, Mateusz Rogóż 3, Wojciech Dziedzic 1, Iwo Stopczyński .

Trenerem zespołu jest Marcin Bożek, kierownikiem drużyny jest Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Wyniki pozostałych spotkań 6-ej kolejki w grupie A:
SPR Orzeł Przeworsk & MKKS Gloria Katowice 26:25 (14:11)
MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec & Vive II Kielce 22:25 (9:12)
MUKS Siódemka Mysłowice & SMS ZPRP Kielce 29:32 (13:17)

0

Po 6 kolejkach w klasyfikacji strzelców Grupy 4-ej Mateusz Zubik z MOSiR Bochnia zajmuje pierwsze miejsce, jako zdobywca 48 bramek! Dziesiątkę najlepszych strzelców zamyka również nasz zawodnik Filip Pach z 34 bramkami na koncie.

ZUBIK Mateusz PACH Filip
Na zdj. od lewej Mateusz Zubik i Filip Pach.

KOLEJNE SPOTKANIE
Następny mecz zostanie rozegrany już 4 listopada (przełożony z 11 listopada) na wyjeździe z zespołem   Vive II Kielce. Będzie to ostatnia kolejka I rundy, która zostanie rozegrana w Kielcach przy ul. Krakowskiej 72 (w Hali MOSiR) o godz. 18.30.

Szkolenie zawodników i rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn  są współfinansowane ze środków Gminy Miasta Bochnia.