Szczypiorniści MOSiR Bochnia zakończyli rozgrywki w Małopolskiej Lidze Juniorów

W środę 9 grudnia szczypiorniści Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni zakończyli rozgrywki w Małopolskiej Lidze Piłki Ręcznej Juniorów.

kolejka 10 (ostatnia)
UKS Krakowiak 85 Kraków – MOSiR Bochnia 0:10

Walkower i sparing
Wyjazdowe spotkanie z Krakowiakiem zostało wygrane walkowerem (opieka medyczna nie dotarła na czas) 10:0. Na pocieszenie drużyny rozegrały jednak zawody w charakterze sparingowym, w których bochnianie zwyciężyli różnicą 1 bramki (17:16).

Skład MOSiR Bochnia: Max Śleziak (bramkarz), Łukasz Kruk (bramkarz), Konrad Trojan (rozgrywający), Damian Pławecki (rozgrywający), Filip Kołacz (rozgrywający), Jacek Cefal (rozgrywający), Bartosz Szpisak (rozgrywający), Wojciech Borowiec (skrzydłowy), Kacper Nytko (obrotowy), Michał Rogusz (obrotowy), Piotr Kalinka (rozgrywający), Kacper Cąber (rozgrywający),  Mateusz Błoniarczyk (skrzydłowy), Olaf Filipowicz (rozgrywający), Marcin Szkolik (skrzydłowy), Kacper Szczudło (skrzydłowy).
Trener Marcin Bożek.

UKS Krakowiak 85 Kraków: Albert Wiązania, Karol Maczuga, Jakub Witwicki, Jan Droździel, Paweł Droździel, Grzegorz Gądek, Filip Cegła, Michał Klimko, Natan Ziółkowski, Łukasz Pabian, Piotr Pabian, Mateusz Małczyk, Tomasz Zatorski, Kamil Bierzanowski .
Trener Jakub Pach.

Podsumowanie sezonu
Na zakończenie rozgrywek poprosiliśmy Marcina Bożka, trenera bocheńskiego zespołu, o podsumowanie sezonu. – Przygotowywaliśmy się do tych rozgrywek bardzo solidnie – mówi bocheński szkoleniowiec. – Trenowaliśmy już od połowy sierpnia, później był obóz w Rytrze. Niestety pandemia pokrzyżowała nasze plany i nie odbyło się wiele gier kontrolnych i sparingowych. Było jedno spotkanie z juniorami młodszymi z naszego klubu i seniorami  na treningach. Nie liczyliśmy na sukces, a nawet zdobycie punktów, gdyż skład naszego zespołu stanowią juniorzy starsi i juniorzy młodsi. A jednak udało nam się wygrać w sumie 3 spotkania. Choć ostatnie walkowerem, to jednak w grze sparingowej z Krakowiakiem prezentowaliśmy się bardzo dobrze i ostatecznie zwyciężyliśmy jedną bramką. Wracając do wcześniejszych spotkań – choć nie udały nam się rewanże z Myślenicami i Kusym, to jednak bilans bramek był dobry.

Ostateczne miejsce w tabeli
Ostateczne miejsce naszego zespołu w tabeli poznamy 13 grudnia, kiedy rozegrane zostaną kolejne mecze 10 kolejki (Bochnia z Krakowiakiem rozegrała mecz 9 grudnia awansem). Jeżeli w spotkaniu Jedynka Myślenice – Kusy Kraków wygra pierwszy z wymienionych zespołów, my zajmiemy 4 miejsce, jeżeli Kusy – uplasujemy się na 5.

Zobacz tabelę na stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce po 13 grudnia – kliknij tutaj.
Wyniki wszystkich spotkań zespołu MOSiR Bochnia w minionym sezonie – kliknij tutaj.

Plany na kolejne miesiące
Juniorzy w drugim tygodniu ferii będą intensywnie uczestniczyć w zajęciach treningowych (nawet dwa razy dziennie). – To pozwoli nam na pewno przećwiczyć elementy techniczno-taktyczne, które zawodziły w mijającym sezonie jesiennym. Warto tutaj wspomnieć, że chłopcy uczestniczą również w rozgrywkach juniorów młodszych i uzupełniają skład zespołu II Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn, gdzie prezentują się bardzo dobrze – mówi trener M. Bożek. – Po okresie ferii juniorzy starsi będą uczestniczyć w grach kontrolnych, w sparingowych spotkaniach z partnerskimi drużynami aż do czerwca.-

Szczypiorni

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content