Srebro i V miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w Kielcach

Bochnianie na MP Młodzików w Judo, Kielce 10.2022

W miniony weekend (29-30 października) w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Judo. Udział brało łącznie 549 zawodników ze 147 klubów. Z sekcji MOSiRu Bochnia wystartowało 7 zawodników.

Srebro Szymona Mierzwińskiego
Szymon Mierzwiński w kategorii 66 kilogramów, w której zmierzyło się aż 61 osób, wywalczył srebrny medal. Po drodze do finału zdecydowanie wygrał 5 walk. W finale spotkał się z Karolem Lenartowskim z klubu “Lemur” Warszawa i całą walkę zdecydowanie prowadził. W ostatnich sekundach wykonał bardzo dynamiczną próbę rzutu uchi mata i niestety “przestrzelił ją”, i wylądował na swoich plecach. Złoto było absolutnie w jego zasięgu, ale oczywiście srebrny medal jest też jego wspaniałym osiągnięciem.
Lista walk 66 kg na stronie Polskiego Związku Judo – kliknij tutaj.

Szymon-Mierzwinski-2-miejsce-z-trenerem-Grzegorzem-Majem-na-MP-Mlodzikow-w-Judo-Kielce-10.2022
Na zdjęciu Szymon Mierzwiński z trenerem Grzegorzem Majem.

Szymon-Mierzwinski-2-miejsce-MP-Mlodzikow-w-Judo-Kielce-10.2022-
Na zdj. Szymon Mierzwiński na podium.

V miejsce Samuela Stawiarza
W kategorii 46 kg Samuel Stawiarz (który jest młodszym rocznikiem w tej kat.) dotarł do walki o III miejsce, wygrywając na macie 3 razy. W walce o medal bardzo mocno stawił mu czoła Andrzej Poletajew z Gwardii Koszalin i w dogrywce niestety bochnianin minimalnie przegrał. W każdej walce nasz zawodnik wykazał jednak sto procent zaangażowania i umiejętności. Jest to dla niego duży sukces.
Lista walk 46 kg – kliknij.

Szczegóły załączonego pliku Samuel-Stawiarz-5-miejsce-w-MP-Mlodzikow-w-Judo-10.2022-Kielce.

Na zdj. Samuel Stawiarz (drugi od prawej).

Ippony Filipa Alfawickiego
W kategorii 60 kg dwie walki na ippon w bardzo ładnym stylu wygrał Filip Alfawicki, ale niestety to nie wystarczyło, żeby dostać się do repasaży (startowało 59 zawodników).
Lista walk 60 kg – kliknij.

Walki z zaangażowaniem
Bez sukcesu, ale z zaangażowaniem startowali również: Szymon Mazurkiewicz w kat. 60 kg, Piotr Tobiasz w kat. 66 kg, Julia Rybka w kat. 48 kg, Dominika Miś w kat. 57 kg.

Podziękowania dla zawodników i trenera
Dziękuję zawodnikom i trenerowi Grzegorzowi Majowi za ogrom pracy i zaangażowanie oraz ogromne serce włożone w treningi – mówi Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia, która również była obecna na opisywanych zawodach i gorąco kibicowała wychowankom naszego klubu.

Zdjęcia na profilu facebookowym MOSiR Bochnia – kliknij.