SPRT LUKS Skrzyszów – MOSiR I Bochnia 29:36 / Małopolska Liga Młodzików

Mlodzik-p.r.-202122

12.12.2021
Małopolska Liga Piłka Ręcznej Młodzików gr. F o miejsca 1-8, kolejka 3
SPRT LUKS Skrzyszów – MOSiR I Bochnia 29:36 (13:15)

Skład i bramki MOSiR Bochnia: Oskar Pabian 13, Dominik Norek 8, Olaf Wojtalik 7,  Kacper Czarnota 3, Aleksander Paluch 2, Adam Sitko 2,  Jakub Dyga 1, Jan Bawół, Jakub Pieprzyca.
Trener Łukasz Gicala.

Mecz w Skrzyszowie okazał się bardzo trudny. Nasz kapitan pozwolił na dość duże rozprężenie w busie, w drodze na mecz. Brak koncentracji widoczny był od samego początku spotkania, chłopcy popełniali podstawowe błędy zarówno techniczne, jak i taktyczne, przez co traciliśmy sporo bramek. W pewnych sytuacjach bramkowych raziła nieskuteczność. Na szczęście kapitan zdołał opanować kolegów w szatni w przerwie i natchnąć odpowiednio do działania. W efekcie na drugą połowę wyszła inna drużyna. Skupiona i świadoma celu, jaki sobie założyliśmy. Wreszcie zaczęły funkcjonować kontry i szybkie wznowienia. W bramce bardzo dobrze spisywał się Kuba Pieprzyca, co dzięki współpracy z linią obronną pozwoliło wyjść na bezpieczne prowadzenie i kontrolować wynik spotkania do końca meczu. Oby Dominik Norek nigdy już nie pozwolił chłopakom w taki sposób podejść do spotkania, dzięki czemu unikniemy niemiłych niespodzianek w przyszłości. Znów najlepszym strzelcem okazał się Oskar Pabian, tym razem z dorobkiem 13 bramek, dzięki czemu w rundzie finałowej ma już na koncie 27 trafień w dwóch meczach. Do kontry biegał wreszcie Dominik Norek, który także dzięki skutecznym rzutom ze skrzydła zdołał pokonać bramkarza rywali ośmiokrotnie. Na wyróżnienie zasługuje także postawa Olafa Wojtalika, który bardzo dobrze spisywał się w grze obronnej a ponadto zdobył 7 bramek, pomimo tego, iż większą część drugiej połowy musiał spędzić na ławce rezerwowych, ponieważ odniósł kontuzję okolicy oka po jednym ze starć w obronie.

Relacja z meczu na kanale YouTube MOSiR Bochnia TV.
Część 1:

Część 2:

Kolejne mecze w ten weekend
W piątek 17  grudnia gramy zaległe spotkanie (2 kolejkę) na wyjeździe z zespołem UKS Świt VIATEC Szaflary.
W niedzielę 19 grudnia w ramach 4 kolejki gościć będziemy UMKS -PMOS Chrzanów. Ten mecz rozegramy w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32 w Bochni. Początek o godz. 10:00.