Rozpoczęły się zgłoszenia do nominacji w plebiscycie „Sportowiec Małopolski 2018”

„Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców, juniorów, trenerów i drużyny” napisano na łamach „Gazety Krakowskiej” i Dziennika Polskiego”, które zachęcają do udziału w prowadzonym przez nich Plebiscycie Sportowym.

Laureaci zostaną wybrani w głosowaniu Czytelników i internautów, a osobno mistrzów sportu w Małopolsce nagrodzi kapituła, przyznając tradycyjne już tytuły 10 Asów Małopolski. Na zwycięzców czekają nagrody.
Podobnie jak w ubiegłym roku najpopularniejszych sportowców w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i każdym powiecie Małopolski wybiorą kibice – Czytelnicy i internauci. Plebiscyt objął honorowym patronatem prof. Aleksander Tyka, rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
– Nagradzamy nie tylko wspaniałych mistrzów, ale i utalentowanych zawodników, którzy są dopiero na początku swojej przygody ze sportem. To stanowi o sile naszego plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca – wyjaśnia Dariusz Kołacz, wiceprezes krakowskiego oddziału Polska Press, wydawcy „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”. – Chcemy docenić możliwie największą grupę zawodników z całej Małopolski. Stąd pomysł poszerzenia kategorii – osobno zostaną wybrani najpopularniejsi sportowcy seniorzy i juniorzy. –

Puchar Sportowiec Małopolski

DWA ETAPY PLEBISCYTU
Plebiscyt zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym, powiatowym etapie wybrani zostaną laureaci w każdej z sześciu kategorii: Junior Roku – dziewczynka, Junior Roku – chłopiec, Sportowiec Roku – kobieta, Sportowiec Roku – mężczyzna, Trener Roku, Drużyna Roku, we wszystkich powiatach województwa małopolskiego. Awansują oni do wojewódzkiego finału zachowując zdobyte głosy.

Można zgłaszać dowolną liczbę osób, które uprawiają sport jako członkowie klubów na terenie Małopolski lub indywidualnie, jako mieszkający w naszym regionie sportowcy niezrzeszeni.

W kategoriach Sportowiec Junior – dziewczynka oraz Sportowiec Junior – chłopiec można zgłaszać tych zawodników, którzy do końca 2018 roku nie ukończą 19 lat. Starszych kandydatów umieszczamy w kategoriach Sportowiec Senior – kobiety i Sportowiec Senior – mężczyźni. Na pary sportowe ze wszystkich dyscyplin (…) będziemy oddawać głosy w kategorii Drużyna.

WAŻNE TERMINY
– Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie plebiscytu rozpocznie się w poniedziałek, 26 listopada.
– Nominować kandydatów można do wtorku, 11 grudnia.
– Głosowanie w powiatowym etapie potrwa do piątku, 28 grudnia, do godz. 21.
– Zwycięzcy w każdej kategorii, z każdego powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.
– Głosowanie w drugim, wojewódzkim etapie plebiscytu rozpocznie się w środę, 3 stycznia.
– Głosowanie w wojewódzkim etapie potrwa do piątku, 11 stycznia do godz. 21.

Więcej na temat plebiscytu – kliknij tutaj.
.
Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content