Cud w Hali Widowiskowo-Sportowej / MOSiR Bochnia – MUKS Siódemka Mysłowice 22:22 (10:11), karne 5:3

Cud, bo w takich kategoriach należy rozpatrywać inauguracyjne spotkanie pomiędzy miejscowym MOSiR Bochnia a MUKS Siódemką Mysłowice.  Problemy nasze rozpoczęły się już przed samymi zawodami. Powodem była absencja opieki medycznej, która jest wymogiem do rozegrania spotkania ligowego .Ta sytuacja spowodowała dużo nerwowości w szeregach naszego zespołu jak również gości i tylko wyrozumiałość trenera i drużyny przyjezdnej pozwoliła nam rozegrać te zawody z 30 minutowym opóźnieniem (nadmieńmy, iż przepis mówi o walkowerze 10:0 z powodu braku opieki medycznej). W tej niespodziewanej, nagłej sytuacji alarmowej pomogła nam pani Ewa S., która w ciągu 3 minut zjawiła się na hali i to dzięki niej zawody mogły się odbyć.

Przed inauguracyjnym spotkaniem (była to druga kolejka, ale pierwszy mecz tego sezonu u nas) zabrał głos burmistrz Bochni Stefan Kolawiński, który przywitał wszystkich obecnych na hali kibiców  oraz reprezentacje drużyn  i tym samym dał sygnał do rozpoczęcia rozgrywek II ligi piłki ręcznej mężczyzn  w naszym mieście.

Nerwowa sytuacja związana z opóźnieniem przekładała się również na grę. Pierwsza bramka padła dopiero w 6 minucie, zdobywcą jej był nasz obrotowy Wojciech Dziedzic.  W kolejnych minutach nieznaczna przewagę uzyskali mysłowiczanie i w 16 minucie prowadzili 4:5. Bochnianie jednak nie dawali rywalowi odskoczyć i po dwóch trafieniach Adriana Lubowickiego w 22 minucie prowadzili 9:7.  Przewaga ta jednak została zniwelowana w 28 minucie i po rzucie Tomasza Wicika był remis 10:10. Do przerwy wynik wynosił 10:11 dla gości, a my w ostatnich minutach nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, który był drugim z kolei niewykorzystanym w tej części spotkania.
Podczas drugiej połowy lepiej spisywali się goście i w zasadzie przez całą część spotkania prowadzili różnicą dwóch, trzech lub jednej bramki. Cud wydarzył się na minutę i 28 sekund przed końcem meczu, kiedy to goście prowadzili 22:20. W tym czasie Marcin Janas zdobył cenną bramkę, a cały zespół dobrze bronił ostatnią akcję, po której nie straciliśmy bramki i wyprowadziliśmy atak szybki. Na 11 sekund przed końcową syreną zawodnik Mysłowic Piotr Kowal sfaulował naszego gracza (Adriana Lubowickiego), przez co otrzymał czerwoną kartkę, a sędziowie podyktowali rzut karny. Wykonawcą tego decydującego karnego został Wojciech Dziedzic (który również, przypomnijmy, rozpoczął to spotkanie pierwszą bramką) i celnie trafił. – Euforia była ogromna, gdyż przegrany teoretycznie mecz zremisowaliśmy, doprowadzając do serii rzutów karnych – mówi trener bochnian Marcin Bożek. –  W tym elemencie byliśmy bardziej doświadczeni , a nasi bramkarze (Piotr Sądowicz, Jarosław Gut i Michał Puchalski) sprowokowali rzucających do popełnienia błędów. Tym samym goście nie wykorzystali dwóch rzutów karnych, natomiast my ze stuprocentową skutecznością zdobyliśmy wszystkie bramki . W piątek chyba czułem “nosem trenerskim”, że może dojść do takiego rozstrzygnięcia i trenowaliśmy ten element. Okazało się to “strzałem w dziesiątkę”. Należy jednak podkreślić, że graliśmy słabo to spotkanie, ponieważ nie jesteśmy jeszcze do końca zgrani, a nowi zawodnicy potrzebują trochę czasu na aklimatyzację. –

MOSiR Bochnia – MUKS Siódemka Mysłowice 22:22 (10:11). Karne 5:3

Bramki da Bochni zdobyli: Adrian Lubowicki 3, Filip Pach 2, Hubert Pamuła 1,Wojciech Magiera 2, Michał Dobrzański 3, Marcin Janas 4, Wojciech Dziedzic 6, Mateusz Rogóż 1.
Zespół MOSiR Bochnia reprezentowali również oprócz wymienionych wyżej zdobywców bramek i bramkarzy: Iwo Stopczyński, Michał Jagielski, Przemysław Mucha, Maciej Grech, Marcin Jakubowski.
Kierownikiem zespołu jest Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Wyniki pozostałych spotkań 2 kolejki w grupie B:
NLO SMS ZPRP Kielce – VIRET CMC Zawiercie 22:28 (8:15)
SPR Wisła Sandomierz – MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 33:22 (17:12)
AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce – UKS MOSM Vocare BPO Bytom 22:23 (10:9)

Zdjęcia ze spotkania umieściliśmy na stronie Facebooka MOSiR Bochnia – piłka ręczna – kliknij tutaj.

Polecamy relację z meczu i zdjęcia  na stronie Bochnianin.pl – kliknij tutaj oraz na stronie Sportomaks.pl – kliknij tutaj.

Tabela rozgrywek grupy B dostępna na stronie ZPRP – kliknij tutaj.

Następne kolejki
Kolejkę 3 nasi szczypiorniści rozegrają na wyjeździe – 6 października będą podejmowani przez MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec.
W Bochni będziemy mogli im kibicować 12 października, kiedy to MOSiR gościł będzie VIRET CMC Zawiercie.

Szkolenie zawodników i rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn  są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.