Mecz pełen emocji: Krakowiak- MOSiR / małopolska liga juniorów starszych

juniorzy młodsi MOSiR Bochnia, szczypiorniści

W niedzielę 13 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni odbył się mecz szczypiornistów UKS 85 Krakowiak Kraków – MOSiR Bochnia, którego (z powodu braku sali) gospodarzem byli przyjezdni. Spotkanie otwierało II rundę zmagań w małopolskiej lidze juniorów starszych.

13.11.2022
małopolska liga juniorów starszych, kolejka 6
UKS Krakowiak 85 Kraków – MOSiR Bochnia 41:32 (22:12)

Mecz między krakowianami a bochnianami budzi zwykle wiele emocji i to jak najbardziej pozytywnych, a to za sprawą ekipy trenerskiej: przypomnijmy, iż obecny szkoleniowiec Krakowiaka Jakub Pach był kiedyś zawodnikiem, a później trenerem MOSiR. Nie dziwi więc fakt, iż spotkania z bocheńską drużyną, szkoloną przez kolegę Łukasza Gicalę, są wyjątkowe. Tym razem nie było inaczej, ale to nie oznacza, iż walka na parkiecie była łatwa. Do piątej minuty mecz był wyrównany, ale w wyniku wzmocnienia obrony przez krakowian, zaczęli nam oni “uciekać”. W efekcie już pierwszą połowę zakończyliśmy różnicą 10 bramek na swoją niekorzyść i mimo starań w drugiej części meczu, przegraliśmy.

Skład i bramki MOSiR Bochnia: Bartłomiej Jonak 7, Mateusz Błoniarczyk 6, Oskar Pabian 5, Bartosz Kokoszka 4, Oskar Stabrawa 3, Kacper Czarnota 2, Mateusz Szewczyk 2, Olaf Budyś 1, Tobiasz Kulig 1, Eryk Smęda 1,  Karol Kasprzyk, Łukasz Kruk, Dominik Norek, Aleksander Paluch, Jakub Pieprzyca.
Trener Łukasz Gicala.

Na zdj. tytułowym zespół MOSiR Bochnia (brak na nim zawodnika Mateusza Błoniarczyka).

Transmisja
Mecz był transmitowany na kanale YouTube MOSiR Bochnia TV:

27 listopada kibicujemy również u nas!
W ostatnią niedzielę listopada zapraszamy również do Hali Widowiskowo-Sportowej, gdzie w ramach 7 kolejki gościć będziemy zespół SKS Kusego Kraków. Mecz rozpocznie się o godz. 16:00.