Przegrana w Sandomierzu / II liga mężczyzn

W sobotę 20 października drugoligowi szczypiorniści MOSiR Bochnia spotkali się na wyjeździe z  liderem rozgrywek SPR Wisłą Sandomierz. Mecz na szczycie oczywiście należał do trudnych i przegraliśmy go 35:26. W związku z tym nasz zespół spadł w tabeli z 2 miejsca na 4.

SPR Wisła Sandomierz – MOSiR Bochnia 35-26 (18-14)

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia bochnian – w 9 minucie 5:4 po rzucie Michała Dobrzańskiego. Należy tutaj nadmienić, iż w tym dniu Michał rozegrał bardzo dobre zawody, zdobywając 10 bramek. Kolejne minuty spotkania to nieznaczna dominacja gospodarzy, którzy w końcówce zaczęli grać bardzo skutecznie, co doprowadziło do wyniku 18:14, kończącego pierwszą połowę.
W drugiej części gospodarze podtrzymywali swoją niesamowitą skuteczność gry, zdobywając “telewizyjne bramki” oraz popisując się dobrą grą obronną (również bramkarzy). Co prawda w 49 minucie po rzucie Filipa Pacha zmniejszyliśmy dystans do trzech trafień (25:22) lecz sandomierzanie skutecznie rozegrali ostatnie 11 minut, zdobywając 10 goli, a my niestety tylko 4. To sprawiło, iż Wisła wygrała różnicą 9 bramek, choć z przebiegu meczu nie wyglądało to tak źle. – Zabrzmi to może trywialnie, ale w tym spotkaniu graliśmy dobrze – mów trener bochnian Marcin Bożek. – Jednak słowa uznania należą się drużynie Sandomierza, która w tym sezonie jest jedynym mocnym kandydatem do awansu. Myślę, że zasłużenie sandomierzanie to spotkanie wygrali, a akurat w tym dniu byli nie do powstrzymania i wszystko im wychodziło. Myślę, że jak będziemy grali w takim stylu z kolejnymi rywalami, to możemy liczyć na zdobycze punktowe. Ponadto w tym dniu nie występowali wszyscy nasi gracze, gdyż zatrzymały ich sprawy rodzinne i zawodowe. –

MOSiR Bochnie reprezentowali: Piotr Sądowicz, Michał Puchalski – Michał Dobrzański 10, Filip Pach 5, Wojciech Dziedzic 4, Marcin Janas 3, Michał Jagielski 1, Wojciech Magiera 1, Hubert Pamuła 1, Iwo Stopczyński 1, Maciej Grech, Marcin Jakubowski, Waśniowski.

Kolejny mecz dopiero za trzy tygodnie. W drugi weekend listopada nasi szczypiorniści na wyjeździe spotkają się  z NLO SMS ZPRP Kielcami.

Szkolenie zawodników i rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn  są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.

Patronat medialny nad rozgrywkami zespołu MOSiR Bochnia w II lidze piłki ręcznej mężczyzn