Przegrana, ale nie bez walki / II ligi piłki ręcznej mężczyzn

W sobotę 21 kwietnia bocheńscy piłkarze ręczni udali się do Sandomierza by rozegrać przedostatnie wyjazdowe spotkanie z miejscową Wisłą. W tym dniu trener bochnian Marcin Bożek miał do dyspozycji (z różnych względów) tylko 12-u zawodników, w tym dwóch bramkarzy i trzech juniorów. Jednak cały zespół jak zwykle zacięcie walczył do ostatniej minuty meczu.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy i w 18-ej minucie notowano wynik remisowy 8:8. Podobna sytuacja miała miejsce 2 minuty później, kiedy kolejny remis wynosił 9:9. Nieznaczna przewaga gospodarzy zarysowała się pod koniec spotkania, kiedy to miejscowi zdobyli dwie bramki z rzędu, kończąc pierwszą połowę 17:14.

W drugiej połowie staraliśmy się dogonić sandomierzan i prawie nam się to udało w 39. minucie, kiedy to po rzucie Michała Dobrzańskiego zniwelowaliśmy stratę do dwóch bramek przy wyniku 21:19. W kolejnych minutach gospodarze przy dużej dozie szczęścia zdobywali bramki, a nam przestało sprzyjać szczęście. Nawet przechwyt Wojtka Dziedzica i szybka kontra sam na sam nie przyniosła poprawy. W efekcie to drużyna SPR Wisła Sandomierz zwyciężyła to spotkanie 33:29.

SPR Wisła Sandomierz – MOSiR Bochnia 33:29 (17:14)

Skład MOSiR Bochnia: Tomasz Węgrzyn i Jarosław Gut (bramkarze), Mateusz rogóż 5, Przemysław Mucha, Mateusz Zubik 7, Filip Pach 6, Mateusz Bujak 5, Michał Dobrzański 3, Marcin Janas 1. Paweł Waśniowski, Marcin Jakubowski, Wojciech Dziedzic 2.

– Miejmy nadzieję, że w dwóch ostatnich meczach wystąpimy w optymalnym składzie osobowym, co pozwoli nam na zdobycie kolejnych punktów – mówi trener M. Bożek.

– Reasumując to spotkanie można powiedzieć, że sukces w sporcie nie polega na tym, iż  za każdym razem odnosimy zwycięstwo ale na tym, że nigdy się nie poddajemy – powiedział po meczu kierownik bocheńskiej drużyny Maciej Haber z wyraźną nadzieją na następne dobre spotkania.

TABELA GRUPY MISTRZOWSKIEJ

Lp.

Nazwa drużyny

Mecze

Zwycięstwa

Przegrane

Punkty

1

AZS UJK Kielce

11

9

2

26

2

MOSiR Bochnia

12

8

4

25

3

MKS Padwa Zamość

12

9

3

24

4

SPR Wisła Sandomierz

11

7

4

23

5

PGE VIVE II Kielce

11

4

7

14

 6

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce

12

4

8

11

7

SPR Orzeł Przeworsk

11

3

8

9

8

NLO SMS ZPRP Kielce

12

2

10

6

KOŃCOWE DWA MECZE
Na ostatni mecz w bocheńskiej Hali zapraszamy w sobotę 12-ego maja. Gościć wówczas będziemy AZS Politechnikę Świętokrzyską Kielce. Początek spotkania o godz. 19.00. Natomiast mecz zamykający IV rundę rozegramy na wyjeździe 19 lub 20 maja z UJK Kielce.

Szkolenie zawodników i rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn  są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.

indeks
Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content