Pożegnanie starej kadry drugoligowego zespołu mężczyzn MOSiR Bochnia

W sobotę 26 września tuż przed inauguracyjnym meczem, rozpoczynającym nowy sezon rozgrywkowy w II Lidze Piłki Ręcznej Mężczyzn (spotkaniem MOSiR Bochnia – SPR Grunwald Ruda Śląska) pożegnano starą kadrę naszego zespołu, zawodników: Wojciecha Dziedzica, Jarosława Guta, Tomasza Węgrzyna i Filipa Pacha.

Wojciech Dziedzic – reprezentował barwy TS MOSiR Bochnia od sezonu 2017/2018 do 2019/2020. Występował na pozycji obrotowego, był filarem obrony. W czasie występów w barwach naszego zespołu zdobył 131 bramek.

Jarosław Gut – reprezentował jako zawodnik (bramkarz) bocheńską piłkę ręczną w okresie 23 lat w rozgrywkach młodzieżowych, II i I ligi.

Tomasz Węgrzyn –całą swoją przygodę jako bramkarz w piłce ręcznej przez 25 lat związał z Bochnią. Grał na wszystkich szczeblach rozgrywek młodzieżowych i seniorskich (I i II liga).

Filip Pach – to niezaprzeczalnie ikona bocheńskiej piłki ręcznej ostatnich lat. Rodowity bochnianin, wychowanek bocheńskich klubów, z powodzeniem i sukcesami reprezentujący bocheńskie kluby na parkietach I i II ligowych. Jest również zdobywcą VI miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w 1998 roku. Jest znakomitym wzorem do naśladowania dla młodzieży. Pokazuje, że talent poparty ciężką pracą przynosi satysfakcję osobistą, wyniki, sukces. Swą postawą jest ambasadorem piłki ręcznej w regionie bocheńskim i Małopolsce. Wyróżniony srebrną i złotą oznaką ZPRP.

Podziękowania składali Gustaw Korta wiceburmistrz Miasta Bochnia i Sabina Bajda dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni.

– Jestem wdzięczna zawodnikom za lata gry i to, iż swoją postawą dawali wzór młodym szczypiornistom, byli ich nestorami. Będzie nam ich bardzo brakowało, ich doświadczenia, mądrości, zaangażowania i stabilności. Oprócz oczywistego wkładu, jaki wnosili na boisku, doceniamy bardzo ich wkład w zdobywanie doświadczeń przez naszych młodych wychowanków – mówi Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia.

Zdjęcia z uroczystości na profili facebookowym MOSiR Bochnia – piłka ręczna – kliknij.

.

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content