Porozumienie o współpracy: MOSiR Bochnia – Akademia Futbolu z Głową

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni podpisał porozumienie z Akademią Futbolu z Głową (AFG). To perspektywiczna umowa zawarta pomiędzy podmiotami, która umożliwi kompleksową ciągłość szkolenia dla przyszłych bocheńskich piłkarzy nożnych.

AFG działa na terenie Bochni, zrzeszając w swoich strukturach bocheńskich przedszkolaków. Dzieci w wieku od 4 do 7 lat uczęszczają na zajęcia Akademii Futbolu z Głową, gdzie głównie bawią się, poznają podstawowe zasady piłki nożnej, zażywają ruchu oraz rozwijają koordynację wzrokowo – ruchową.

Na mocy zawartego porozumienia po osiągnięciu 7 lat chłopcy staną się zawodnikami sekcji piłkarskich MOSiR Bochnia, gdzie poprzez grupy skrzatów, żaków i orlików przygotowują się do udziału w rozgrywkach ligowych. Do 15 roku życia chłopcy trenują, bawią się i wychowują pod czujnym okiem trenerów MOSiR – u, uczestnicząc w licznych turniejach towarzyskich, które dają wiele radości i zachęcają do dalszego uprawiania piłki nożnej.

AFG: „Akademia Futbolu z Głową wraz ze swoim Patronem, Arkadiuszem Głowackim, bardzo cieszy się z nawiązanej współpracy z MOSiR Bochnia. Prowadząc treningi piłki nożnej dla dzieci w wieku 4 do 7 lat, chcemy nie tylko popularyzować uprawianie sportu, ale także zapewnić dzieciom ciekawe i wartościowe zajęcia w czasie wolnym. Wierzymy, że dzięki naszemu doświadczeniu oraz przy wparciu MOSiR uda się nam stworzyć wyjątkową ofertę dla wszystkich mieszkańców Bochni. Serdecznie zapraszamy na nasze zajęcia!”

Kolejnym etapem rozwoju młodego piłkarza jest rozpoczęcie rywalizacji w rozgrywkach ligowych młodzików a następnie trampkarzy. W tych kategoriach wiekowych gwarantujemy udział w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim oraz oczywiście wyjazdy na turnieje do zaprzyjaźnionych klubów, w tym również zgrupowania zagraniczne. Dzięki rywalizacji na coraz wyższym szczeblu rozgrywek nasza uzdolniona młodzież ma możliwość zaprezentowania swoich umiejętności trenerom najlepszych klubów w naszym kraju, czego efektem są powołania do gry w tychże zespołach. Obecnie w ten sposób swoich sił próbują: Paweł Koncewicz Żyłka, Jakub Rachfalik – Unia Tarnów, Daniel Wolak – Wisła Kraków, Karol Buczek, Adam Pałkowski, Michał Wilk, Mariusz Mazanek – Cracovia Kraków.

Kolejnym etapem rozwoju naszych podopiecznych jest przejście do grup juniorów młodszych i juniorów starszych klubu BKS Bochnia, gdzie mają szansę kontynuować swoją sportową przygodę w szeregach czwartoligowej drużyny.

Dzięki tym zawiązanym współpracom jesteśmy w stanie zagwarantować naszym podopiecznym spokojną drogę kariery sportowej od najmłodszych lat aż do wieku seniorskiego, kiedy to wkroczą w dorosłe życie z ciekawym bagażem doświadczeń i głową pełną wspomnień.

Arkadiusz Głowacki – piłkarz grający na pozycji środkowego obrońcy, wieloletni kapitan drużyny Wisły Kraków. Rekordzista pod względem liczby występów w Wiśle. W polskiej ekstraklasie rozegrał aż 544 mecze, w tureckiej – 47. W swojej karierze wywalczył 6 razy Mistrzostwo Polski i cztery razy wicemistrzostwo naszego kraju, 2 razy Puchar Polski, raz Puchar Ligi, raz Superpuchar Polski, raz Superpuchar Turcji i Wicemistrzostwo Turcji. Arkadiusz Głowacki 29 razy grał w koszulce z orzełkiem na piersi, jako reprezentant Polski. Karierę sportową zakończył w 2018 roku jako zawodnik Wisły Kraków. Obecnie jest Dyrektorem Sportowym klubu Wisła Kraków.

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content